Ideální letní kalhoty: Široké nohavice do práce i na pláž!

Léto nemusí být jen ve znamení sukní, šatů a šortek! Vsaďte také na kalhoty. Letos platí, že čím širší, tím lepší. A díky širokým nohavicím je můžete nosit do práce, do města, ale klidně i na pláž.

Ve chvíli, kdy nemáte v létě chuť odhalovat nohy, sáhněte po kalhotách se širokými nohavicemi. Jsou cool, elegantní, ale zároveň pohodlné. Navíc mají spoustu různých podob, takže si najde ty pravé opravdu každá z nás. Mohou být jednobarevné, s potiskem květin, pruhované, s vázankou v pase, dlouhé i tříčtvrteční.

Palazzo kalhoty (s volnými nohavicemi) nebo culottes (se zkrácenými nohavicemi) jsou maximálně univerzální. Můžete k nim obléknout klasickou košili, přidat sako, obout lodičky a vyrazit na pracovní schůzku, ale také je můžete obléknout přes jednodílné plavky a vyrazit v nich k vodě.

Historie těchto u nás dříve nepříliš populárních kalhot sahá až do středověku, kde byly výsadou mužů. Módním trendem se staly až o pět století později, když si je zamilovaly módou posedlé a vždy stylové Francouzky. Oblíbily si je především proto, že v nich mohly dělat mnohem více činností než v klasické sukni. Například v nich jezdily na kole.

Ty pravé možná najdete v naší fotogalerii: