Diane von Fürstenberg radí: Co stihnout ještě před třicítkou?

Návrhářka Diane von Fürstenberg patří k módním matadorům: Svou úspěšnou značku s iniciálami DVF vede již 45 let. Přesto má pocit, že žena je na vrcholu už kolem třicítky. Tehdy je prý srovnaná s tím, že za svůj život je zodpovědná ona sama, a podle toho by se měla chovat. Časopisu Vogue konkrétně prozradila, jaké kroky bychom měly dodržovat, abychom se v tomto věku (a i výrazně později) cítily spokojené. 

Psal se rok 1972, když Diane poprvé přiletěla do New Yorku s kufrem plným žerzejových šatů, které nechala ušít v továrně svého kamaráda, návrháře Angela Ferrettiho. V té době už se rozpadalo její první manželství se šlechticem Princem Egonem von Fürstenbergem, se kterým má Diane dvě děti. V pracovní rovině měla nicméně Diane štěstí – v New Yorku se potkala s tehdejší šéfredaktorkou VogueDianou Vreeland, která byla jejími modely nadšená. Netrvalo dlouho a Diane představila kolekci pod vlastní značkou. Její zavinovací šaty, které tak úžasně lichotí téměř každému typu postavy, byly okamžitě vyprodané.

Od té doby se Diane von Fürstenberg stala ikonou sedmdesátek a samozřejmou součástí newyorské umělecké smetánky, která se nejčastěji scházela v legendárním Klubu 54. Zažila raketový start, pozdější propad i nový návrat na výsluní. Dnes předsedá vlivné módní asociaci CFDA a obléká jak hvězdy na červený koberec, tak i americké první dámy nebo Kate Middleton. Podívejte se do galerie.