Chyby v líčení, které vás dělají starší. Vyhněte se jim!

31. března 2017 • 06:00
 • Chyby v líčení, které vás dělají starší. Vyhněte se jim!

  Můžete mít dokonale nanesenou rtěnku, ale když má špatnou barvu, je to spíš na škodu. Můžete mít precizně nalíčené oči, ale když je kazí tmavé kruhy pod nimi, není to nic moc. A o efektu, který vznikne, když to přeženete s make-upem a pudrem, ani nemluvě. Zkrátka stačí málo a líčení, místo aby zvýraznilo vaši krásu, přidá vzhledu několik let navíc. Na co si tedy dát pozor?

 • RTĚNKA S MODRÝM NÁDECHEM

  Do módy se vrátily hodně tmavé rtěnky, od bordó až po úplně černou. Pozor si však dejte zejména na tmavě hnědé, které se nosívaly v devadesátých letech. Většina žen si vybírá tmavé rtěnky s modrými podtóny, kvůli kterým pak rty vypadají menší a příliš chladné," upozorňuje vizážistka Molly R. Stern, která líčí třeba Reese Witherspoon.

  ŘEŠENÍ: Výrazným rtěnkám se vyhýbat nemusíte, jen volte raději ty s růžovými (obzvlášť jste-li blondýnka) nebo červenými podtóny (ty sluší tmavovláskám). Unavený a starý vzhled má někdy na svědomí i to, s čím tmavou rtěnku zkombinujete. Nejlepší je nahé líčení a ideálně i stažené vlasy. Zkrátka nic dalšího by na vás už nemělo být výrazného.

 • MOC PUDRU

  „Čím víc pudru a make-upu žena použije, tím starší vypadá. Zejména těžký suchý oranžový pudr pleti vůbec neprospívá. Tvář pak vypadá mdle a unaveně, “popisuje vizážistka Hristina Georgievska.

  ŘEŠENÍ: Pudr nepoužívejte buď vůbec, nebo jen na místa, která ho vyžadují. Tedy na čelo, nos, bradu, které se mohou lesknout a potřebují zmatnit. Rozhodně není potřeba přepudrovat úplně celou tvář.

   

 • ROZJASŇOVAČ VE VRÁSKÁCH

  Když je vám dvacet, jsou rozjasňovače a třpytivé pudry či tvářenky úžasná věc, která podtrhne váš šmrnc. Jenže jakmile se vám začnou tvořit vrásky, rozjasňujicí složky se začnou v záhybech kůže usazovat, čímž je vlastně ještě zvýrazní.

  ŘEŠENÍ: Zářivá pleť je samozřejmě vždycky hezčí, jde to ale i jinak než pomocí rozjasňovačů. Dbejte na to, abyste svoji pleť udržovala dostatečně hydratovanou, a na závěr líčení tvář postříkejte mlhou ve spreji, termální vodou nebo klidně jen obyčejnou vodou v rozprašovači. Rozjasňující efekt bude stejný. 

  Termální voda, Eau Thermale, La Roche-Posay, 193 Kč Termální voda, Eau Thermale, La Roche-Posay, 193 Kč Autor: archiv firem

   

 • PŘEHNANĚ VÝRAZNÉ OBOČÍ

  Široké a husté obočí je stále v kurzu. Musí být hezky zarovnané, symetrické a zvýrazněné, ale zase ne příliš. Obočí dokáže zkrásnit celou tvář, ale tlustá černá čára místo obočí má přesně opačný efekt.

  ŘEŠENÍ: „Obočí nikdy nesmí být tou nejvýraznější částí vašeho obličeje. Klidně jej zvýrazněte tužkou nebo stínem, ale jen velmi přirozeně. Nesmí upoutávat až příliš pozornosti," upozorňuje vizážista Matthew VanLeeuwen, který se stará například o Naomi Watts. Jak to vyřešit? Tužka by vždy měla být o odstín světlejší, než jsou vaše chloupky. 

  Set na obočí, Kit Sourcil, Eyebrow Editor, Sephora, 450 Kč Set na obočí, Kit Sourcil, Eyebrow Editor, Sephora, 450 Kč Autor: archiv firem

 • NEVHODNÁ KONTURKA

  Používání konturky má svoje výhody – rtěnka se lépe nanáší a také se nerozpíjí. Je ale třeba hlídat, aby rtěnka měla podobnou výdrž jako tužka. Často se totiž stává, že na rtech zůstane viditelná právě jen tužka, což jednak nevypadá dobře a jednak vám to přidá několik let navíc. Pozor si ale dejte i na to, jak silnou linku kreslíte. Čím je silnější, tím starší vypadáte a rozhodně to nemá ten efekt, že získáte širší rty, spíše naopak.

  ŘEŠENÍ: Linku vždy kreslete tenkou. Fiona Stiles, vizážistka hvězd, jako je Jennifer Garner, doporučuje linku dotvořit prstem a klidně ji lehce rozmazat, aby kontura rtů nebyla tak přísná, ale spíše přirozenější. Díky tomuhle fíglu rty skutečně vypadají větší. 

  Rtěnka s konturovací tužkou v jednom, They´re Real Double The Lipstick, Benefit, 690 Kč, sephora.cz Rtěnka s konturovací tužkou v jednom, They´re Real Double The Lipstick, Benefit, 690 Kč, sephora.cz Autor: archiv firem

   

 • POZOR NA TŘPYTIVÉ STÍNY

  Mohlo by se zdát, že blyštivé oční stíny váš pohled hezky rozzáří, ale většinou je to spíš naopak. Zvýrazňují vrásky a ztrácí kontury.

  ŘEŠENÍ: Dejte přednost matným stínům, kterými mnohem lépe vytvarujete i orámujete oko. Pokud trváte na třpytivých, aplikujte je jen do vnitřního koutku oka, případně jen lehce poprašte střed horního víčka. Oční stíny, Little Round Pot, Bourjois, 199 Kč

   

 • NEUPRAVENÝ MAKE-UP

  Spousta žen se ráno sice precizně nalíčí, ale během dne už se o make-up nestarají. Věřte, že s rozmazanou řasenkou, napůl slíbanou rtěnkou a zašlým make-upem budete vypadat, jako byste padala únavou.

  ŘEŠENÍ: Párkrát za den se podívejte do zrcadla a mějte u sebe taštičku první pomoci – většinou stačí rozjasňovač kolem očí a nová vrstva rtěnky. Tu ale aplikujte až poté, co si zubním kartáčkem rty krásně vyhladíte.

   

 • TMAVÉ KRUHY

  „Můžete mít sebelepší make-up, ale pokud nezamaskujete kruhy pod očima, budete vždycky vypadat unavenější, a tím pádem i starší," říká Hristina Georgievska. Správný korektor a náležitá kamufláž naopak dokážou s vaším obličejem hotové divy. Zamaskujete-li kruhy, vypadáte hned mnohem lépe, aniž byste vůbec použila nějaké další líčení.

  ŘEŠENÍ: Problém tuhých korektorů je ten, že okolí očí dost vysušují a usazují se v drobných linkách. Základem tedy je použít nejprve výživný oční krém, kruhy překrýt make-upem a na něj ještě nanést krémový nebo tekutý korektor. Ten však během dne nevrstvěte. Pokud chcete svůj vzhled osvěžit, mnohem lepší na to bude trocha tekutého rozjasňovače.

  Článek připravil časopis OK!Magazine.

   

  Chcete se umět líčit nadčasově? Tady je malá inspirace.

  Jak na nadčasové líčení? Inspirujte se u Francouzek! VIDEO Alice Rossi

   

Autor: redakce Ok! Magazine
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy