Dostal jsem novou příležitost, diety s jo-jo efektem nezabraly | Ženy.cz
 


Dostal jsem novou příležitost, diety s jo-jo efektem nezabraly

Prezentace klienta | 21. května 2018
Dostal jsem novou příležitost, diety s jo-jo efektem nezabraly
• Foto:OB CARE s.r.o.

Boj s obezitou je běh na velmi dlouhou trať. I redukce o třeba jen 5-10 % z původní váhy má znatelný pozitivní efekt na zdravotní stav. Dlouhodobé snížení tělesné hmotnosti snižuje riziko rozvoje srdečně-cévních onemocnění, bolestivost kloubních onemocnění, riziko předčasného úmrtí, nádorových onemocnění či riziko vzniku vysokého tlaku.

Pokud ovšem již trpíte nějakou z výše uvedených komplikací obezity, je většinou potřeba dosáhnout většího váhového úbytku. Někdy, a to ani při nejlepší snaze, nemusí být konzervativní léčba – dieta, pohybová aktivita, změna životního stylu - úspěšná. Nebo úspěšná je, ale problémy s váhou se po čase vrátí – pak hovoříme o tzv. jo-jo efektu. V takovém případě může být řešením chirurgická léčba, která v posledních dvaceti letech získala v celém světě významné uznání a podporu mezi lékařskou veřejností i pacienty.

Vždy je však důležité si pamatovat, že chirurgické řešení je pouze jedním z prvků velké skládačky vašeho zdraví. Není možné si myslet, že po operaci nebudete muset změnit svoji životosprávu, nebo že operace vyřeší vše za vás. Takový přístup by mohl vést k závažným zdravotním komplikacím“ upozorňuje MUDr. Petra Šrámková, zástupce přednosty OB kliniky.

O své zkušenosti se s námi podělil i mladý muž, který se díky bariatrické operaci a péči odborníků z OB Kliniky v Praze zbavil zdravotních problémů a získal větší sebevědoní a novou chuť do života.

Co vás dovedlo až na OB Kliniku do rukou specialistů a lékařů? Jaký byl největší impuls či motivace? 

Byla to celková nespokojenost sám sebou. A také moc velká nadváha – obezita 126 kg. Měl jsem již zdravotní problémy způsobené nadváhou, vysoký krevní tlak, špatný cholesterol, vysoký cukr v těle -hrozba píchání inzulínu, vysoký stupeň obezity. Ve společnosti jsem se vůbec necítil pohodlně, měl jsem moc malé sebevědomí, časté deprese a byl jsem samotářský typ. Ale stále jsem měl chuť něco s tím konečně udělat.

Jak jste se na operaci připravoval? 

Moc jsem se těšil na operaci a na to, že mi doktoři dají novou příležitost, po letech držení různých diet, které se vraceli s jojo efektem. Před operací jsem se snažil ještě shodit nějaká kila, a začal cvičit.

 

Pan Petr na začátku své dlouhé cesty.Pan Petr na začátku své dlouhé cesty.Autor: OB CARE s.r.o.

Jak hodnotíte svůj stav hned po operaci? 

Neskutečný příliv pozitivní energie, radost z každého shozeného kila, chuť na sobě pracovat víc a víc. Začal jsem více sportovat a měl nesmírnou radost z toho, že jsem konečně mohl změnit svůj život a také svůj jídelníček. Po proměně jsem začal dělat pro nadnárodní společnost Ikea, kde momentálně dělám v oddělení na Customer Service.

Věnujete se nějakému koníčku? Jak trávíte volný čas?

Rád běhám dlouhé tratě a pravidelně. Moc rád se také procházím, dělám turistiku a rád plavu. Zajdu si na plovárnu nebo koupaliště a teď už bez předsudků, že sem moc tlustej.

 

Pan Petr po bariatrické operaci.Pan Petr po bariatrické operaci.Autor: OB CARE s.r.o.

Pokud se chirurgická léčba obezity ukáže jako vhodné řešení,  OB Klinika v Praze je největší komplexní centrum pro chirurgickou léčbu obezity nejen v České republice, ale v celém regionu střední a východní Evropy. Zkušený tým odborníků provádí ročně několik stovek operací, ambulancemi projde ročně více jak 10 000 pacientů. Klinika disponuje dvěma špičkově vybavenými operačními sály a moderním lůžkovým oddělením se vstřícným personálem. Veškerá péče je hrazena zdravotními pojišťovnami.

Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!