.

.

Umění stránout podle Cameron Diaz: Co je podle ní po čtyřicítce nejdůležitější?

Když se známé herečce přiblížila čtyřicítka, začala od novinářů často dostávat otázky týkající se stárnutí. "A tak jsem začala více přemýšlet, co to vlastně pro mé tělo a mysl znamená," svěřila se Cameron Diaz. Rozhodla se shromáždit co nejvíce informací o stárnutí a všechny poznatky shrnula do své knihy: The Longevity Book. Sympatické je, že se autorka v knize nesnaží se stárnutím bojovat.

Jedná se o jednoduché věci v životě, které mají největší efekt, jak jsme starší: "Jíst výživné potraviny, často se pohybují a získávat dostatek odpočinku jsou klíčem k zdravému stárnutí," uzavírá. Ve výňatku níže Diaz popisuje její ideální vzorec pro "nejvíce dokonalý" den.

Není bezpodmínečně nutné, aby se ženy snažily vypadat mladší, než ve skutečnosti jsou. Jak sama Cameron říká: „Tato kniha není knihou proti stárnutí. Nebudu vám říkat, jak ošálit čas nebo jak zvrátit proces stárnutí během třiceti dnů. Některé knihy a články o stárnutí tvrdí, že nejnovější převratné objevy vám ukážou, jak je možné vrátit hodiny zpět. Jiné knihy zase nabízejí strategie, jak byste mohly vypadat mladší, a tvrdí, že jisté zázračné potraviny nebo doplňky stravy jsou jakousi nejmodernější studnicí mládí. Tato kniha k podobným publikacím ale nepatří. Tato kniha činí krok vzad a zkoumá, jak proces stárnutí ve skutečnosti probíhá a jak nás čas ovlivňuje jak po tělesné, tak po emociální stránce – protože tyto dvě složky našeho zdraví jsou od sebe neoddělitelné.“

Longevity Book poskytuje čtivý a zevrubný výklad o fungování ženského těla i mysli od chvíle, kdy se někdy po třicítce objeví na našich hlavách první šedivý vlas, přes klimakterium, které může začít po čtyřicítce nebo padesátce, a seznamuje nás i se všemi zvýšenými zdravotními riziky, kterým musíme čelit po oslavě šedesátých narozenin. Průměrná délka našeho života je delší než kdykoli dřív v minulosti. Abychom si však tento dar dlouhověkosti mohli náležitě užívat, je zcela zásadní celému procesu stárnutí velmi dobře porozumět a dobře se tak připravit na vše, co nás čeká.

Longevity Book je kniha, která vám poskytne všechny zásadní informace a nabídne ucelený holistický pohled na to, jak my, ženy, stárneme a jak můžeme stárnout lépe, zdravěji a šťastněji.