8 triků, díky kterým vám porostou vlasy rychleji!

4. května 2019 • 06:00
 • 8 triků, díky kterým vám porostou vlasy rychleji!

  Toužíte po dlouhých vlasech, ale nikdy své vysněné délky nedocílíte? Vyzkoušejte pár triků, které by vám mohly pomoci. A když ne, tak vašim vlasům rozhodně neublíží, naopak prospějí! 

  Pravidelně zastřihujte konečky

  Trik, který se mnohým zdá nesmyslný, ale opravdu funguje. Když vlasům pravidelně nedopřejete zastřižení, budou se konečky třepit víc a víc. Nakonec už to nebudou jen konečky, ale i délky vlasů, které se budou navíc lámat a následně padat. Nechte si zhruba každých 10 až 12 týdnů zastřihnout necelý půl centimetr a brzy sama poznáte, jak to vlasům prospívá. 

  Vlasy Vlasy Autor: istock.com

  Článek pokračuje na další stránce >>

 • Vsaďte na kondicionér

  Vlivem barvení, tepelných úprav i stylingových přípravků přicházejí vlasy o svou sílu a ztenčují se. Proto je důležité používat kondicionér nebo masky, nešetřit s nimi a nechat je dlouho působit. Vlasy tak dostanou potřebné živiny, budou na pohled i na dotek mnohem krásnější a také rychleji porostou a zároveň se nebudou lámat. 

  Vlasy Vlasy Autor: istock.com
 • Nemyjte je každý den

  Pokud si chcete vypěstovat dlouhou hřívu, rozhodně ji přestaňte mýt každý den šamponem. Ideální je mytí maximálně třikrát týdně. Pokud se vaše vlasy nadměrně mastí a bez každodenního umytí byste nemohla vyjít mezi lidi, vsaďte alespoň na šetrnější šampony bez sulfátů a myjte vlasy jen u pokožky hlavy (nedrhněte délky). 

  Vlasy Vlasy Autor: istock.com
 • Oplachujte je studenou vodou

  Když si domyjete vlasy, dopřejte jim ještě zhruba dvacetivteřinovou otužovací kúru studenou vodou. Vaše vlasy pak budou méně vysušené, méně lámavé a odolnější vůči tepelnému stylingu. 

  Vlasy Vlasy Autor: istock.com
 • Rozčesávejte velmi šetrně

  Bezohledným kartáčováním vlasy nerozčešete rychleji a ještě navíc je poškodíte. Obzvláště mokré vlasy je třeba česat velmi šetrně. Začínejte od konečků a postupně se propracovávejte až nahoru. Pokud objevíte ve vlasech nějaký uzlík, zaměřte se jen na něj a opatrně a pomalu ho rozčesávejte. 

  Vlasy Vlasy Autor: istock.com
 • Pořiďte si saténový polštář

  Budíte se každé ráno se zacuchanými vlasy, které pak musíte zdlouhavě rozčesávat? Pak je na čase vyměnit bavlněný povlak na polštář za saténový, který nezpůsobuje takové tření. 

  Vlasy Vlasy Autor: istock.com
 • Přestaňte je balit do ručníku

  Dělá to snad každá z nás. Vlasy si umyjeme, vysušíme ručníkem a poté je do něj zabalíme. Jenže tím našim vlasům škodíme. Zachytávají se totiž do vláken ručníku a těsné zabalení navíc trhá jemné vlasy kolem linie obličeje. Na ručníkový turban tak úplně zapomeňte nebo ho nahraďte tenkým ručníkem z mikrovlákna, které je šetrnější. 

  Vlasy Vlasy Autor: istock.com
 • Měňte účesy

  Nosíte několikrát do týdne culík posazený na stejném místě? Rychle s tím přestaňte! Důležité je účesy střídat, aby se vlasy zbytečně nelámaly. Měňte i typ culíku. Jednou ho uvažte nahoře, jindy zase uprostřed. 

  Vlasy Vlasy Autor: istock.com

Jdi na homepage Zpět na začátek