Losos s hráškovým pyré

Losos s hráškovým pyré Zdroj: Johana Střížková

Lehký oběd na víkend: Losos s hráškovým pyré!

Jednoduchá jídla jsou hotová vcukuletu a spolehlivě jimi nakrmíte celou rodinu. Vyzkoušejte třeba lahodného lososa se skvělým hráškovým pyré. 

LOSOS S HRÁŠKOVÝM PYRÉ

4 porce

Příprava: 20 minut

Suroviny: 350 g mraženého hrášku, 1 svazek máty, 200 g ricotty, olivový olej, sůl a červený pepř, 500 g filetu lososa a čerstvé hráškové výhonky

Postup:

1. Hrášek dejte do vroucí vody a nechte přejít varem. Sceďte a nahrubo rozmixujte tyčovým mixérem. Lístky máty nasekejte a spolu s ricottou vmíchejte do hrášku. Konzistenci pyré dolaďte jednou či dvěma lžícemi olivového oleje, chuť dotáhněte solí a hrubě mletým červeným pepřem.

2. Lososa nakrájejte na porce, potřete ze všech stran olivovým olejem, osolte a opepřete. Dejte na rozpálenou pánev kůží dolů, po minutě otočte na bok, po další opět otočte. Lososovi stačí z každé strany minuta.

3. Hráškovou kaši rozdělte na talíře, přidejte lososa, hráškové výhonky a pár lístků čerstvé máty.

Losos s hráškovým pyré
Losos s hráškovým pyré | Zdroj: Johana Střížková

Recept vyšel v květnovém vydání magazínu F.O.O.D., které si můžete objednat i přes SMS!

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

FOOD1805W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: FOOD1805W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900 Cena každé přijaté SMS je 49 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CN INVEST, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., [email protected], www.platmobilem.cz.