Jak se zbavit zápachu z úst, nohou nebo potu?

8. února 2017 • 12:00
 • Jak se zbavit zápachu z úst, nohou nebo potu?

  Pro člověka, který má z nějakého důvodu problém se zápachem, i pro druhou stranu, která se musí tvářit, že to necítí. Nebo ne. Může to taktně druhému naznačit, aby s tím začal něco dělat. Jenže jak na to, aby se druhého nedotkl? Toť otázka! Víme.

 • Chudák Katka

  Problém se zápachem je nepříjemný oběma stranám. Problém se zápachem je nepříjemný oběma stranám. Autor: Shutterstock.com
  Katka byla sekretářka naší firmy. Sympatická šikovná holka, která ale za sebou nechávala nepříjemný zápach. Zpočátku jsme si mysleli, že to je tím, jak má hodně pobíhání a zařizování. Pak třeba že má své dny nebo je nastydlá. Ale čas ubíhal, pach neustával a ani darovaný balíček s deodorantem a parfémem nepřinesl změnu… Hloupá záležitost, kvůli které Katka o svou práci přišla. Ne vždy to končí takhle drsně, ale každopádně: kdo smrdí, má handicap. Přitom se zápachu dá poměrně lehce zbavit.
 • Když vám nevoní z úst

  Zápach z úst? Zkontrolujte si své zdraví! Zápach z úst? Zkontrolujte si své zdraví! Autor: Shutterstock.com
  CO ZA TO MŮŽE: „Především špatná hygiena. Je důležité používat nejen kvalitní kartáček s měkkými vlákny, ale také zubní pastu s fluoridy, která posiluje svrchní vrstvu zubu a chrání ji před proniknutím bakteriemi,“ uvádí stomatolog MUDr. Jan Stuchlík. Doporučuje také využít dentální nitě i mezizubní kartáčky. Mezi další příčiny zápachu patří zkažené zuby, zánět dásní nebo špatná anatomie chrupu (třeba osmičky), ale i nestomatologické důvody. Může jít o problémy s trávicím traktem (pálení žáhy, nadýmání, kýla, celiakie, průjem…), žaludečními vředy nebo o cukrovku. Takové příčiny je potřeba řešit se specialistou.

   

  CO S TÍM: Ať už je váš problém způsoben čímkoli, snažte se používat ústní vody a spreje a vždy mějte po ruce mentolové žvýkačky nebo bonbony bez cukru. Pomoct může i žvýkání bylinek a koření, třeba petržele nebo zázvoru.

 • Na vině je pot

  Za nevalnou vůni potu může nejen hygiena, ale i to, co jíme. Za nevalnou vůni potu může nejen hygiena, ale i to, co jíme. Autor: Shutterstock.com
  CO ZA TO MŮŽE: Faktorů je celá řada. Od nadměrného stresu přes kila navíc, špatnou hygienu, zdravotní potíže až po nevhodné potraviny…

   

  CO S TÍM: Na nadměrné pocení těla i zápach dnes existuje velké množství prostředků i procedur, které vám pomůžou. Od důkladné hygieny a čistého oblečení přes používání deodorantů a parfémů až po vynechání potravin, které vás nadměrně zahřívají (chilli, kurkuma, pepř, zázvor, skořice, tabasco, alkohol, silná káva…). Také existují speciální vložky do podpaží nebo antiperspiranty se stříbrem. Z bylinek užívejte šalvěj nebo si nechte napíchat injekce botulotoxinu proti pocení.

 • Raději se nezouvej

  Za zápach nohou mohou i silonky. Za zápach nohou mohou i silonky. Autor: Shutterstock
  CO ZA NĚJ MŮŽE: Zápach vzniká usazováním bakterií mezi prsty. Můžou za to dlouhý pobyt v botách, nošení silonek nebo starých bot, špatná hygiena…

   

  CO S TÍM: Pomůže mýt si nohy i několikrát denně. Také pedikúra a speciální zásypy a koupele... „Do litru vody dejte jednu až dvě polévkové lžíce octa a nohy do ní na deset minut ponořte. Stejně jako hypermangan, i ocet ničí zárodky kvasinek a plísní,“ uvádí pedikérka Renata Bílá z laserového centra Anděl. Po těchto koupelích ošetřete chodidla hydratačním krémem na nohy. Ten kůži mírně promastí a zároveň zmírní pocení. Mezi další pomocníky patří zásypy, které jsou k dostání v lékárnách. Obsahují látky, které vážou pach, ale jsou účinné jen tehdy, když se sypou na suchou nohu. Používat je můžete večer po umytí, ale stejně tak i po umytí během dne – nejlépe do ponožek.

 • I slavní mají své dny

  Johnny Depp se prý moc často nesprchuje. Johnny Depp se prý moc často nesprchuje. Autor: EPA, Reuters
  Nemyslete si, že jste sami, koho trápí tyto drobné potíže se zápachy. I mezi hvězdami najdete takové, ke kterým není radno se přibližovat. Mezi ně patří třeba Johnny Depp, který sám přiznává, že hygieně moc nedá. Asi nemá čas, když o něm i přátelé říkají, že se opravdu zapomíná sprchovat. Hned v závěsu je další krasavec, a to Matthew McConaughey. Časopisu People před lety prozradil, že nepoužívá žádné deodoranty. Prý nechce, aby nějaká voňavka přebila jeho mužný pach. V tom případě těžko říct, co vede Jessiku Simpson k tomu, čistit si zuby jen třikrát týdně... Alespoň to o sobě tvrdí sama. No, ale její zubař musí mít radost.

  lánek připravila redakce Blesk pro ženy.

Autor: bla
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy