Prozradíme vám, co se skrývá v kosmetické taštičce Jennifer Aniston

Prozradíme vám, co se skrývá v kosmetické taštičce Jennifer Aniston Zdroj: aveeno.com

Hubněte jako slavné herečky. Devět diet, které ovládají filmový svět

Často jsou za tím velké odříkání a hodiny dřiny v  posilovně. Přesto je dobré se občas na triky celebrit podívat a brát je jako jednu z možných inspirací při hubnutí. Takhle je sepsali na webu Vesperblack.com. 

Pokračování 2 / 10

1. Faktor pět - Eva Mendes

Eva teď randí s Ryanem
Eva teď randí s Ryanem | Zdroj: Profimedia.cz, ČTK

Herečka Eva Mendes věří dietě, podle které se má jíst pětkrát denně tak, aby každé jídlo obsahovalo pět složek: bílkoviny, nenasycené tuky, vlákninu, sacharidy a nějaký nápoj bez obsahu cukru. Kromě toho je potřeba pětkrát týdně půl hodiny cvičit. Naopak je povoleno si jeden den v týdnu dopřát i něco, co člověk miluje, ačkoli to není dietní. Herečka tvrdí, že díky této metodě zhubla za dva měsíce sedm kilo.

Pokračování 3 / 10

2. Javorový sirup - Beyoncé Knowles

Zpěvačka Beyoncé Giselle Knowles-Carter
Zpěvačka Beyoncé Giselle Knowles-Carter | Zdroj: ČTK, EPA, Reuters

Může to znít divně, ale Beyoncé Knowles tvrdí, že zhubla skoro deset kilo díky javorovému sirupu. Během deset dní trvající kúry se totiž skoro nic jiného nesmí – pouze se pije koktejl z javorového sirupu, kajenského pepře, citronové šťávy a vody. Je pravda, že kajenský pepř může urychlit spalování, ale tady lze efekt přičíst prostě tomu, že diva hladověla. Což není vhodný dietní postup.

Pokračování 4 / 10

3. Holistický detox - Kate Moss

Kate Moss v roce 1994.
Kate Moss v roce 1994. | Zdroj: Profimedia

Zlé jazyky by mohly tvrdit, že modelka Kate Moss je štíhlá díky nic moc životosprávě a kokainu, ale ona sama hlásá něco jiného – zázrak se podle ní jmenuje holistická detoxikační dieta, díky které za tři týdny shodila skoro pět kilo. Mohla si vybírat jen z pevně daného seznamu potravin, na kterém však nechybějí ani červené maso, ořechy a čaj. Jeden z principů tkví v tom, že musíte jídlo před polknutím desetkrát rozžvýkat.

Pokračování 5 / 10

4. Hamptonská dieta - Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker
Sarah Jessica Parker | Zdroj: profimedia.cz

Zhubla jsem sedm kilo díky hamptonské dietě, tvrdí herečka Sarah Jessica Parker – kouzlo diety tkví v tom, že člověk nejí vůbec žádné průmyslově zpracované jídlo a místo toho si vybírá syrové ovoce či zeleninu, ořechy a peče si čerstvé ryby. Už to samo o sobě většinou zaručí, že toho sní méně, než kdyby si prostě nakoupil hotové pokrmy či polotovary.

Pokračování 6 / 10

5. Tříhodinová dieta - Jessica Biel

Jessica Biel se ve filmu Když si Chuck bral Larryho objevila v opravdu zajímavém spodním prádle. Její dokonale ženské křivky ale bez problému vynikly a pánové se měli na co dívat
Jessica Biel se ve filmu Když si Chuck bral Larryho objevila v opravdu zajímavém spodním prádle. Její dokonale ženské křivky ale bez problému vynikly a pánové se měli na co dívat | Zdroj: profimedia.cz

Herečka Jessica Biel tvrdí, že postavu do plavek lze doladit díky tříhodinové dietě – což je trochu zkreslující název pro dietu, v jejímž rámci je potřeba jíst každé tři hodiny, což zabrání tomu, aby vás přepadaly nezvladatelné chutě. Porce by samozřejmě měly být spíše menší.

Pokračování 7 / 10

6. Makrobiotika - Madonna

Madonna přerušila koncert, aby promluvila o útocích v Paříži.
Madonna přerušila koncert, aby promluvila o útocích v Paříži. | Zdroj: Reprofoto Youtube

Madonna věří tomu, že zhubne, jakmile nasadí stravu s vysokým obsahem vlákniny. Konkrétně sází na makrobiotiku, která pracuje s tepelně neupravenými potravinami a sójovými produkty. Makrobiotika na hubnutí skutečně zabírají, ačkoli při dlouhodobém stravování tímto způsobem mohou člověku chybět důležité živiny.

Pokračování 8 / 10

7. Raw strava - Demi Moore

Demi Moore se myšlenky na adopci nevzdala ani po rozchodu s životním partnerem.
Demi Moore se myšlenky na adopci nevzdala ani po rozchodu s životním partnerem. | Zdroj: profimedia.cz

Vařením ovoce a zelenina ztrácí důležité živiny, čemuž se dá zabránit příklonem k raw dietě založené na syrové stravě, jako to činí herečka Demi Moore. Ta tvrdí, že ze tří čtvrtin jí právě taková jídla.

Pokračování 9 / 10

8. Zónová dieta - Jennifer Anistone

Prozradíme vám, co se skrývá v kosmetické taštičce Jennifer Aniston
Prozradíme vám, co se skrývá v kosmetické taštičce Jennifer Aniston | Zdroj: aveeno.com

Herečka prohlašuje, že zhubla pět kilo díky zónové dietě. Základem jsou správná skladba jídelníčku a harmonogram, podle nějž byste měli jíst. Vše se dá jednoduše shrnout do několika pravidel. Jde o celkem fungující návod na to, jak zhubnout, ale musíte počítat s tím, že jde spíše o pozvolné shazování váhy. Zásadním přínosem je fakt, že pomáhá člověku sestavit si svůj vlastní dietní jídelníček. Jde o dietu založenou na rozumném poměru sacharidů, proteinů i tuků, která je ale spíše změnou životního stylu než jen novým jídelníčkem.

Pokračování 10 / 10

9. Dieta podle krevních skupin - Elizabeth Hurley

Liz Hurley to údajně táhla s bývalým prezidentem USA Billem Clintonem, když byl ještě v úřadě.
Liz Hurley to údajně táhla s bývalým prezidentem USA Billem Clintonem, když byl ještě v úřadě. | Zdroj: EPA

Dietu podle krevních skupin odborníci vesměs zatracují jako nesmyslnou, ale herečka Elizabeth Hurley na ni nedá dopustit a hlásá, že díky ní zhubne klidně i šest kilo za měsíc.

Doporučujeme

Načíst další články