Video placeholde

Fresh Cash: Jak změnit dodavatele energií bez stresu? Na tohle si dejte pozor

Čus draku, je tady Sejroška a s ní další Fresh Cash! Dneska si vysvětlíme, jak změnit dodavatele energií – ať už vám ten stávající nevyhovuje cenově, nejedná fér, nebo se prostě jen stěhujete. Neboj se toho, přepsat energie je ízy pízy, ale na pár věcí je dobré dát si pozor.

Do přepisu energií se nikdy nikomu moc nechce, ale ve skutečnosti je to docela brnkačka. Pokud uvažujete o změně dodavatele, na úvod určitě někde vyhrabejte svoji stávající smlouvu. Je důležité zjistit, jaká je platnost vaší smlouvy a kdy smlouva končí. Pokud byste vypověděli ke špatnému datu, hrozí vám vysoké pokuty za každé odběrné místo. „A odběrné místo, to není třeba bytová jednotka, ale pokud máte doma elektřinu a vaříte na plynu, jsou to dvě odběrná místa, takže pokutička krát dva,“ vysvětluje Lucka Schejbalová alias Sejroška v novém díle pořadu Fresh Cash. Na co dalšího si při změně dodavatele energií dát pozor? 

Sledujte Fresh Cash také na FacebookuInstagramu a TikToku.

Osvětový projekt Fresh Cash přichází do virtuálních světů, aby vzbudil zájem o témata týkající se finanční a digitální gramotnosti. V pětidílném energo speciálu se mimo jiné dozvíte, proč energetická krize vůbec vznikla a proč se týká i Česka, jaké existují druhy energií, co je to Green Deal nebo třeba jak poznat, že jste sedli na lep energo šmejdům, případně co dělat, abyste se z průšvihu dostali ven.

Minulý díl Fresh Cashe sledujte tady:

Více najdete na https://www.fresh-cash.cz.