Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Fresh Cash

Fresh Cash: Jak poznat energo šmejdy a jak před nimi ochránit sebe i své prarodiče?

Čus draku, je tady Sejroška a s ní další Fresh Cash! Dneska se koukneme na zoubek energo šmejdům, kteří se vám snaží dostat do bytu s výhodnou nabídkou na levnější vodu nebo elektřinu. Jak je poznáte a jak se bránit, pokud jste vy nebo někdo vám blízký podlehli jejich sladkým slůvkům? Hlavním heslem tohoto dílu je – nepodepisovat podomním prodejcům nic!

Nejčastěji se chtějí do bytu nakvartýrovat pod vymyšlenou záminkou a podepsat smlouvu. V mnoha obcích v ČR je podomní prodej zakázán, pokud si všimnete, že se uskutečňuje, nahlaste to na příslušný obecní úřad,radí, jak s energo šmejdy zatočit, Lucie Schejbalová alias Sejroška. V novém dílu pořadu Fresh Cash vám podrobně vysvětlí, jaké nekalé praktiky tito podomní podvodníci používají, jak je poznat a hlavně – jak před nimi ochránit sebe i své starší příbuzné, kteří mají sklony jim naletět mnohem snáz.

Sledujte Fresh Cash také na FacebookuInstagramu a TikToku.

Nový osvětový projekt Fresh Cash přichází do virtuálních světů, aby vzbudil zájem o témata týkající se finanční a digitální gramotnosti. V pětidílném energo speciálu se mimo jiné dozvíte, proč energetická krize vůbec vznikla a proč se týká i Česka, jaké existují druhy energií, co je to Green Deal nebo třeba jak poznat, že jste sedli na lep energo šmejdům, případně co dělat, abyste se z průšvihu dostali ven.

Minulý díl Fresh Cashe sledujte tady:

Více najdete na https://www.fresh-cash.cz.

Doporučujeme

Načíst další články