Flitrová sezóna startuje: 50 nejkrásnějších třpytivých kousků z aktuálních kolekcí

2 min čtení

2 min čtení

Období dlouhých nocí si přirozeně říká o to, abychom ho něčím prozářili. V módě se tak každoročně dostávají ke slovu flitry. Zatímco v posledních dvou letech jsme je oblékali maximálně ke stromečku, letos si je můžeme užít s velkou pompou i na večírcích, kterých bude požehnaně. Mít v šatníku pár cool flitrových kousků (nebo aspoň jedny úžasné šaty) se letos rozhodně vyplatí.

Období vánočních večírků a jiných slavnostních setkání se po dvou letech vrací se 100% nasazením a to si žádá i outfit ve vysokém lesku. Flitrové šaty aktuálně zaplavují kolekce naprosté většiny značek, což dokazuje, že se – navzdory jiným party trendům, které jim šlapou na paty – stávají vlastně normou. Na rozdíl od žhavého hitu transparentních šatů, lesklé kůže nebo provokativních prostřihů můžeme flitrové šaty vnímat v podstatě jako konzervativní volbu – a o to víc se odvázat třeba při výběru střihu nebo barev.

TIP NA VIDEO: Jak se obléknout na Vánoce? Poradíme vám!

I když flitry aktuálně nepatří k trendům, které by nastolovaly nový kurz, bylo by takřka nepřirozené, kdyby v kolekcích pro podzim a zimu chyběly. Třpytivé modely se letos objevovaly v návaznosti na trend transparentních šatů, návrháři si také pohrávali se sexy kombinací pajetek a prostřihů. K vidění byly opulentně blyštivé glamour róby v klasickém odstínu zlaté nebo stříbrné, ale i subtilní, perleťově jemné kreace inspirované prádlem, které příznačně splývaly s kůží.

Bronx and Banco / Profimedia.cz

Altuzarra / Profimedia.cz

Bottega Veneta / Profimedia.cz

Milovnice klasické elegance rovněž mohou své oblíbené malé černé upgradovat na flitrovou verzi. A kdo by chtěl zkusit něco veskrze aktuálního, může vsadit na větší plíšky anebo výraznější barvy (i tuto sezónu provází slabost pro odstín Valentino Pink).

/ Profimedia.cz

Christian Cowan / Profimedia.cz

Anne Hathaway v modelu Valentino / Profimedia.cz

V neposlední řadě je potřeba zdůraznit, že si vůbec nemusíte kupovat flitrové šaty. V kolekcích je na výběr také ze třpytivých braletek a topů (jsou ideální pod sako), sukní (zkuste kombinaci s bílou košilí à la Zendaya na letošních Oscarech) a především kalhot, co-ord setů či blejzrů, které dodávají žádoucí glamrockový šmrnc. Flitry si totiž aktuálně podmaňují v módě skoro vše – podobně jako v dílech instagramové umělkyně Yany Potter, která obarvuje běžné věci třpytkami. A je zábava objevovat nové možnosti.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading