Móda ze Snídaně u Tiffanyho inspirovala nádhernou svatební kolekci

25. května 2017
Svatební kolekce libanonské návrhářky Reem Acry • Foto: Instagram /Reem Acra

Ikonické černé šaty se objevují v nejrůznějších podobách, ale asi nejznámější můžeme spatřit v úvodní scéně slavného snímku Snídaně u Tiffanyho z roku 1961, kde půvabná Audrey Hepburn modelu Givenchyho, s obřími slunečními brýlemi a croissantem v ruce obdivuje šperky ve výloze Tiffany & Co. 

Záběr se nesmazatelně zapsal nejen do paměti několika generací divaček, ale také do dějin módy. Z elegantních černých šatů se rázem stala klasika, která by neměla chybět v šatníku žádné ženy. Ačkoli krátké černé šaty nevyvolávají zrovna asociaci na svatební den, módní návrhářka Reem Acra v nové kolekci na jaro/léto 2018 ukázala, že to možné je. 

Návrhářka Reem Acra se inspirovala Snídaní u TiffanyhoNávrhářka Reem Acra se inspirovala Snídaní u TiffanyhoAutor: Instagram @reemacra / Pinterest

„Byla to právě magická scéna s Audrey, která mě přivedla před Tiffany & Co. hned poté, co jsem dorazila do New Yorku z rodného Libanonu. Od té chvíle uplynulo 20 let,“ vysvětlila návrhářka Reem Acra zdroj nápadu na svém instagramovém profilu.

Úžasná glamour svatební kolekce odkazuje na legendární scénu nejen nekonvenčním barevným laděním, ale i střihem. Design od Acry podtrhuje štíhlou siluetu a horní partie halí do extravagantní krajky doplněné o šperky či jednoduchý výstřih se zajímavým detailem. V kolekci nechybí ani elegantní klasika se vzdušnou sukní.

Podívejte se do galerie. Na instagramovém profilu návrhářky si můžete prohlédnout i krásnou fashion story, kterou připravil americký Harper's Bazaar. 

Fotogalerie

18 fotografií

Podívejte se na úchvatnou svatební kolekci v pohybu tak, jak ji zachytil ve své fashion story americký Harper's Bazaar: 
720p 480p 360p 240p
Svatební kolekce návrhářky Reem Acry inspirovaná Snídaní u Tiffanyho

Úvodní scéna z filmu Snídaně u Tiffanyho: 
360p 240p
Titulní scéna z filmu Snídaně u Tiffanyho

Jdi na homepageZpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování Inspirace Cena Místo Tradice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, tipy na nejkrásnější šaty a vše, co ke svatbě patří. Inspirace ze světových přehlídek a veletrhů, poslední trendy. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

Kolik stojí svatbaNejkrásnější svatební šaty. Svatební kyticeSvatební účesySvatební dortykoláčkySvatba v kosteleve venkovském stylunetradiční místasvatební trendy 2018Nejkrásnější dekoracepřání a oznámeníPrstýnkysvatební obřadsvatební hry.

Horoskopy