Móda ze Snídaně u Tiffanyho inspirovala nádhernou svatební kolekci

25. května 2017 • 14:00
Svatební kolekce libanonské návrhářky Reem Acry • Foto: Instagram /Reem Acra

Ikonické černé šaty se objevují v nejrůznějších podobách, ale asi nejznámější můžeme spatřit v úvodní scéně slavného snímku Snídaně u Tiffanyho z roku 1961, kde půvabná Audrey Hepburn modelu Givenchyho, s obřími slunečními brýlemi a croissantem v ruce obdivuje šperky ve výloze Tiffany & Co. 

Záběr se nesmazatelně zapsal nejen do paměti několika generací divaček, ale také do dějin módy. Z elegantních černých šatů se rázem stala klasika, která by neměla chybět v šatníku žádné ženy. Ačkoli krátké černé šaty nevyvolávají zrovna asociaci na svatební den, módní návrhářka Reem Acra v nové kolekci na jaro/léto 2018 ukázala, že to možné je. 3456143:gallery:true:true

„Byla to právě magická scéna s Audrey, která mě přivedla před Tiffany & Co. hned poté, co jsem dorazila do New Yorku z rodného Libanonu. Od té chvíle uplynulo 20 let,“ vysvětlila návrhářka Reem Acra zdroj nápadu na svém instagramovém profilu.

Úžasná glamour svatební kolekce odkazuje na legendární scénu nejen nekonvenčním barevným laděním, ale i střihem. Design od Acry podtrhuje štíhlou siluetu a horní partie halí do extravagantní krajky doplněné o šperky či jednoduchý výstřih se zajímavým detailem. V kolekci nechybí ani elegantní klasika se vzdušnou sukní.

Podívejte se do galerie. Na instagramovém profilu návrhářky si můžete prohlédnout i krásnou fashion story, kterou připravil americký Harper's Bazaar. 

Fotogalerie

18 fotografií

Podívejte se na úchvatnou svatební kolekci v pohybu tak, jak ji zachytil ve své fashion story americký Harper's Bazaar: 
Svatební kolekce návrhářky Reem Acry inspirovaná Snídaní u Tiffanyho VIDEO youtube.com

Úvodní scéna z filmu Snídaně u Tiffanyho: 
Titulní scéna z filmu Snídaně u Tiffanyho VIDEO youtube.com

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy