Jednou za život! Nejkrásnější svatební šaty od českých návrhářů

7. května 2017
 • Anebo třeba osmkrát, stejně jako Elizabeth Taylor. A protože každá z nás chce pro svůj velký den ty nejkrásnější šaty na světě, překládáme vám přehled českých návrhářů, díky nimž si svůj sen o dechberoucí svatební róbě můžete splnit.

 • Delikátní Zuzana Kubíčková

  Svatební šaty od Zuzany KubíčkovéSvatební šaty od Zuzany KubíčkovéAutor: Martin Faltejsek

  Tvorbu této osobité návrhářky poznáte. Ve svých kolekcích je věrná ženskému stylu, najdete u ní něhu i hravost a její šaty spíš než extravagantně vyznívají více klasicky. Ráda pracuje s krajkami – velmi jemnými, nic okázalého – i když nevěsty, které za ní přicházejí, většinou nechtějí nic strohého, spíš očekávají nějakou zdobnost.

  Svatební šaty od Zuzany KubíčkovéSvatební šaty od Zuzany KubíčkovéAutor: Facebook / Zuzana Kubíčková

  Nejčastěji tak vznikají šaty z lehkých materiálů, například krajky s hedvábným šifonem nebo mušelínem. Siluetu samozřejmě volí individuálně podle postavy, šaty typu korzet + obří sukně a la dort u ní ale nečekejte. Všechny svatební šaty z dílny Zuzany Kubíčkové jsou jedinečným kouskem vzniklým přímo na míru pro danou osobnost a svatbu. Cena se pohybuje od 35 tisíc do nekonečna. Co ji momentálně baví? Krátké šaty a klasický bílý odstín.

 • Nespoutané Sobje

  Svatební šaty od SobjeSvatební šaty od SobjeAutor: archiv Sobje

  Značka Sobje je na trhu novinkou. Vznikla jako mladší sestra již zavedené Odivi a zaměřuje se právě na svatební, společenskou a družičkovskou tvorbu. Návrhářka Iva Burkertová a její dlouholetá kamarádka Tereza Plašilová se ve svých kolekcích drží modelů, které vynikají svým minimalistickým zpracováním, vzdušností, ale také důrazem na udržitelnost. Snaží se například používat výhradně materiály z lokální produkce.

  Svatební šaty od SobjeSvatební šaty od SobjeAutor: archiv Sobje

  Jednotlivé kousky vám samozřejmě individuálně upraví a skvělé je i to, že díky své jednoduchosti je využijete v šatníku i po svatbě. Navíc si tým Sobje můžete najmout, aby byl nevěstě při ruce i na samotné svatbě – dokáže zařídit profesionální vizážistku, styling a dodá i svou dvorní fotografku Anetu Benediktovou. Cena šatů je 15–25 tisíc korun.

 • Inovativní Petiteé

  Šaty od PetiteéŠaty od PetiteéAutor: Facebook / Petiteé

  Návrhářkou stojící za Petiteé je Petra Pitelková. A jaké šaty u ní najdete? Miluje pohodlné a splývavé střihy, ráda používá hedvábí, krajky, a pokud chcete ještě něco navíc, ručně vám na šaty vytvoří ilustraci nebo výšivky na přání. Její tvorba vyznívá velmi současně a potrpíte-li si vysloveně na trendy záležitosti, satisfakce se dočkáte i v tomhle ohledu. I přesto ale její šaty vypadají stále velmi něžně a žensky.

  Šaty od PetiteéŠaty od PetiteéAutor: Facebook / Petiteé

  Tvoří přímo pro konkrétní zákaznice, klasickým procesem konzultací a zkoušek, tak aby šaty dokonale padly postavě i povaze své nositelky. Jednoduché dlouhé se pohybují od 14 000 Kč, šaty s krajkami a aplikacemi složitějších střihů nad 20 000 Kč. Celý proces od prvotní schůzky po finální předání trvá zhruba 2 až 3 měsíce. Na fotkách můžete vidět šaty z nové kolekce, doplněné šperky Elišky Lhotské.

 • Osobitá Ta Lucie

  Svatební šaty od Ta LucieSvatební šaty od Ta LucieAutor: Facebook / Ta Lucie

  Ctí hlavně jednoduchost, ženskost, lehkost, kvalitu, výjimečnost, eleganci, čistý styl a propracované detaily. Každé šaty vnímá Lucie Tatýrková jako unikát a snaží se, aby přesně vystihly a podtrhly danou nevěstu. Zkrátka s ní naprosto souzněly. Pořídit u ní ale můžete i již hotové modely bez předchozího procesu.

  Svatební šaty od Ta LucieSvatební šaty od Ta LucieAutor: Facebook / Ta Lucie

  Zásadně pracuje s přírodními materiály, miluje hedvábí, bavlnu nebo len. Jak sama říká, svatba je pro ni nádhernou oslavou lásky, ten den funguje úžasná magie a ji velmi baví být při tom. Ceny se pohybují průměrně od dvaceti do padesáti tisíc korun.

  Článek připravil magazín OK!

Jdi na homepageZpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování Inspirace Cena Místo Tradice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, tipy na nejkrásnější šaty a vše, co ke svatbě patří. Inspirace ze světových přehlídek a veletrhů, poslední trendy. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

Kolik stojí svatbaNejkrásnější svatební šaty. Svatební kyticeSvatební účesySvatební dortykoláčky

Svatba v kosteleve venkovském stylunetradiční místasvatební trend 2018

Nejkrásnější dekoracepřání a oznámeníPrstýnkysvatební obřadsvatební hry.

Horoskopy