Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady Zdroj: profimedia.cz

Pražský Semmering
Lanovka k hotelu NH Praha
Pražské přívozy
vodní tunel pod Karlovým mostem
7
Fotogalerie

5 míst v Praze, která na vás dýchnou romantikou. Zkuste je objevit!

Můžete prožívat letní zamilování, můžete přemýšlet, kam si vyrazíte s manželem, když děti odjely na prázdniny. Anebo hledáte zajímavé místo, kam vyrazit s přáteli a na přeplněnou Náplavku se vám prostě nechce. Romantických, zajímavých a tajemných míst v Praze je dost. Zjistěte, která to jsou, a nechte se unášet.

Vymýšlíte, kde oslavit své výročí, kam zajít na rande, nebo chcete jen poznat místo v Praze, které má romantickou atmosféru? Zkuste svého drahého vzít na místa, kde něco uvidí, zažije a bude se k vám s radostí tulit. Těchto pět stojí za podívanou. Já si zvolila pro naše letošní výročí místo jak vystřižené z filmu Jamese Bonda. Víte, kde je?

Pokračování 2 / 6

1. Pražský Semmering

Pražský Semmering
Pražský Semmering | Zdroj: profimedia.cz

Nejromantičtější pražská železniční trať. A aby byla projížďka opravdu stylová, vydejte se projet o víkendu, kdy vás povozí historická souprava z 50. let. Co vás čeká? Svou romantickou jízdu začnete na Hlavním nádraží, projedete více než kilometr dlouhým tunelem, čeká vás také průjezd Nuslemi na místy vyvýšených kolejích, výhled na Pražský hrad i Vyšehrad, Prokopské údolí a nezvyklé pohledy na panoramata hlavního města plné parků, vilek, ale i moderních budov. Vlak vás doveze až na nádraží Praha -Zličín. Chcete-li tu krásu zažít ještě jednou, vrátit se můžete stejnou cestou. Jako jízdenka vám postačí standardní přestupní jízdenka pražské MHD. Jízdní řád najdete, když si zadáte do vyhledávače Pražský motoráček. Uvidíte, že nebudete stíhat přebíhat od jednoho okénka k druhému.

Pokračování 3 / 6

2. Havlíčkovy sady neboli Grébovka

Havlíčkovy sady
Havlíčkovy sady | Zdroj: profimedia.cz

Když se bohatý německý průmyslník rozhodl vystavět v 70. letech 19. století sídlo, vybral si slunný viniční svah na rozhraní dnešních Vinohrad a Vršovic. Nechal si postavit luxusní novorenesanční vilu a pozemek upravit ve stylu anglického parku. Od té doby místo prošlo mnoha rekonstrukcemi, ale dnes se považuje za jedno z nejpříjemnějších zelených míst v Praze. Procházet se můžete po vinici, šeptat si romantická slova ve Viničním altánu, schovat se před světem v umělé jeskyni s kašnou a sochou Neptuna. Věřte, že z té romantiky nebudete moci dýchat. Není na co čekat. Naskočte na tramvaj 4 nebo 22, vyskočte v Krymské a pak vás Rybálkova ulice dovede až ke vstupu do parku.

Pokračování 4 / 6

3. Lanovka hotelu NH Praha

Lanovka k hotelu NH Praha
Lanovka k hotelu NH Praha | Zdroj: profimedia.cz

Jste se svou polovičkou milovníci starých filmů, zejména těch s Jamesem Bondem? Váš drahý se na chvíli může vžít do role neohroženého agenta 007 a společně se přenesete do 60. let a budete prchat v dopravní prostředku ze závěrečných scén filmu Žiješ jenom dvakrát.

Lanovku najdete blízko metra B stanice Anděl u křižovatky Duškovy a Mozartovy ulice. Lanovka má za úkol spojovat část hotelu (dříve hotelu Mövenpick) s vrchem Mrázovka. Stačí jen zmáčknout knoflík a lanovka přijede. Zhruba minutovou cestou nahoru se můžete kochat výhledy na Prahu. Za její použití se neplatí a jezdí 24 hodin denně, takže jestli se rozhodnete pro půlnoční romantiku, lanovka je pro vás připravena. Dolů se pak můžete vydat přilehlým parkem nebo ulicí U Mrázovky, jež vás zavede k vile Bertramce, kde Mozart dokončoval operu Don Giovanni.

Pokračování 5 / 6

4. Pražské přívozy

Pražské přívozy
Pražské přívozy | Zdroj: profimedia.cz

Když romantika, tak zaručeně na lodi. Na té se musíte v Praze projet. Turistům přenechte velké parníky a vy si při své procházce Prahou zvolte přívozy, nejromantičtější formu městské hromadné dopravy. Můžete si vybrat ze sedmi pražských přívozů a přejíždět jimi Vltavu ze strany na stranu. Nasedněte do dřevěných bárek nebo modernějších člunů dle vaší chuti a kochejte se. Přívozem linkou č. 5, spojnice mezi Smíchovem, Výtoní a ostrovem Císařská louka, budete mít nádherný výhled na Pražský Hrad, Vyšehrad a Rašínovo nábřeží. Na lince č. 7 mezi Holešovicemi a Karlínem uvidíte Hrad v netradičním úhlu. Chcete-li trochu z Prahy uniknout, proplujte se na přívoze z Nádraží Modřany – Lahovičky. Prozkoumejte i ty ostatní na www. prazskebenatky.cz.

Pokračování 6 / 6

5. Vodní tunel Karlův most

vodní tunel pod Karlovým mostem
vodní tunel pod Karlovým mostem | Zdroj: profimedia.cz

Vyznání lásky na vodě u té největší památky Prahy, Karlova mostu, bude jistě úchvatné. Procházky po Karlově mostu nechte opět turistům a vy se vydejte do 121 m dlouhého vodního tunelu, který se skrývá pod neviditelným obloukem Karlova mostu s pozůstatky Juditina mostu. Cesta k tunelu vede železnou brankou vedle kostela sv. Františka z Assisi. Plout můžete na vlastní lodi nebo šlapadle a objevíte zajímavé podzemí. V tmavých zákoutích se k sobě více přitulíte a necháte do sebe vstupovat atmosféru dávných časů.