Esence jarní kuchyně: Skvělé máslo s medvědím česnekem!

Extra silné a voňavé, svěže jarní máslo s medvědím česnekem se vám bude hodit do rizota, těstovin nebo do noků. A pokud by vám přece jen kousek zbyl, stačí jej zamrazit na později. Jak jej připravit?

Ingredience na 2 porce:

40 g medvědího česneku, 30 g másla, 40 g parmazánu nebo pecorina, lžíce ořechů (např. mandlí nebo pinií), hrubozrnná sůl, čerstvě mletý pepř, trocha citronové kůry, 1–2 lžičky citronové šťávy

Postup:

1. Medvědí česnek omyjte a najděte si hezké lístky na zdobení. Ostatní vložte do mixéru spolu s mandlovými, vlašskými nebo piniovými oříšky, osolte, opepřete a přistrouhejte trochu citronové kůry a přikápněte citronovou šťávu. Vše rozsekejte.

2. Přidejte máslo a nastrouhaný sýr.

3. Z rozmixované hmoty vytvořte váleček a zabalte ho jako bonbon do potravinové fólie. Takto vám nakrátko vydrží v lednici, na delší dobu jej ale raději dejte do mrazáku.

TIP: Máslo lze vmíchat na závěr také do uvařených těstovin či noků spolu s trochou škrobové vody, ve které se pasta vařila. Směs už pak nevaříme, ale jen prohazujeme, než se máslo a sýr zcela rozpustí.

Hotovo!

Doporučujeme

Načíst další články