Kde koupíte stylové šortky a boty pro neotřelé kombinace?

Kde koupíte stylové šortky a boty pro neotřelé kombinace? Zdroj: Instagram @lenafarl, @annelauremais a @emilisindlev

Šortky, Rouje, 145 eur
Baleríny, Balagan, 135 eur
Šortky, Reformation, 4200 Kč
Muletky, Balagan, 100 eur
Šortky, & Other Stories, 69 eur
20
Fotogalerie

Jaké boty k šortkám? Pantofle jsou „línou“ volbou, letos vládnou jiné kombinace

Šortky nás v létě svádějí k pohodlným kombinacím s botami jako jsou pantofle, ploché sandály nebo tenisky. Módní expertky se však letos přiklánějí k elegantnějšímu párování ve stylu wrong shoe theory. Podlehnete také?

Podobně jako kalhoty, i šortky zažívají v posledních sezónách renesanci – dávno nenosíme jen obligátní džínové či plátěné, ale také lněné, kapsáčové, bermudy, krátké ve stylu boxerek nebo nově třeba roztomilé bloomers, které vypadají jako spodní prádlo z 19. století. S tím přichází i posun módních pravidel, co se týče kombinování šortek a bot. Ve zkratce: Zapomeňte pro jednou na tenisky nebo pantofle a pusťte se do experimentování s elegantnějšími botami.

TIP NA VIDEO: Trendy z devadesátek – jaké vzít podle stylistky na milost?

Video placeholde

Někdy totiž není potřeba kupovat nové kousky, aby vzniknul svěží neokoukaný outfit. Na místo toho postačí zkombinovat dva zdánlivě nekompatibilní komponenty. Už loni obletěla sociální sítě a média virální metoda stylistky Allison Bornstein, jak neotřele kombinovat oblečení a boty, kterou nazvala wrong shoe theory. Nejde žádné o bezhlavé mixování, záměrem je najít nová módní spojení, která ve výsledku působí nonšalantně – asi jako když stylové Skandinávky začaly nosit k romantickým šatům chunky tenisky nebo žabky.

Letos si wrong shoe theory žije svým vlastním životem a reaguje na obecnou náklonnost k balerínkám (v závěsu s botami Mary Jane, sling-back lodičkami nebo stále oblíbenými mokasínami). Vzít si k ni šaty nebo sukni je samozřejmost, proto se nyní na sociálních sítích objevuje spíše méně tradiční styling se šortkami. Někdy to vlastně působí harmonicky – třeba spojení oblekových šortek a mokasínů. Jindy vzniká zajímavé napětí, které přináší zejména styl zvaný blokette, jenž mísí retro sportovní a roztomilé dívčí, popřípadě preppy prvky. Jestli chcete začít něčím přístupnějším, můžete zkusit třeba džínové šortky s klasickými balerínami.

Výběr šortek a elegantních bot z aktuálních kolekcí najdete ve fotogalerii.

Doporučujeme

Načíst další články