Kde koupíte stylové bloomer šortky?

Kde koupíte stylové bloomer šortky? Zdroj: Instagram @mobinapelman, @annelauremais a @raeannlangas

Tezenis, 499 Kč
Topshop, 29 eur
Bali, 136 eur
Carmen Says, 1382 Kč
Free People, 44 eur
20
Fotogalerie

Šortky à la bombarďáky: 20 nejkrásnějších kousků, které aspirují na hit letošního léta

Možná v nich vyjdete maximálně na pláž nebo se vyhřívat na hotelovou terasu, nicméně i tak stojí za zmínku. Hitem letošního léta totiž budou šortky, které připomínají roztomilé bombarďáky.

Šortky jsou nové kalhoty! Ne, že bychom je na celou sezonu vyměnili za dlouhé nohavice, nicméně v posledních letech se stejně jako kalhoty stávají generátorem neotřelých trendů a mikro trendů. Od super úpletových hot pants přes sportovní nylonové šortky nebo trenýrky, které připomínají pánské spodní prádlo, až po džínové bermudy – šortky zkrátka v poslední době nenudí a s gustem překračují hranice konzervativního vkusu. O to větším miláčkem pak bývají na sociálních sítích.

TIP NA VIDEO: Jak nosit trenčkot?

Video placeholde

Posledním příkladem letního mikro trendu, který zasáhl šortky, jsou takzvané bloomer shorts – v češtině bychom asi použili nelichotivý výraz bombarďáky. Bloomer šortky totiž navazují na trend fluffy siluet a stylem z dnešního pohledu připomínají roztomilé dětské kalhotky. V 19. století se ale termínem bloomers označoval revoluční dámský oděv – první kalhoty! Ty byly na rozdíl od dnešních šortek cudně dlouhé a spíše se podobaly harémovým kalhotám (i když, i takové se v současných kolekcích vyskytují). Název jim dala americká novinářka a aktivistka za ženská práva Amelia Bloomer.

U současných bloomer shorts až tak výrazný feministický náboj nehledejme, snad jen, že navazují na současnou módní girl a hyper femininní estetiku, která převrací pohled na ženskost a sílu – že je něco moc holčičí, už v roce 2024 zkrátka není urážka, a názorně to ilustruje třeba film Barbie. Bloomers jsou většinou bílé či pastelové šortky s volány či frivolním řasením, někdy mohou mít i nabírané nohavice, které připomínají balonové rukávy na šatech. Ale i ty v éře romantického seriálu Bridgerton bezesporu nacházejí svůj význam.

Současně bloomers navazují na přístup zvaný underwear-as-outerwear, kdy na veřejnosti nosíme oblečení, jež koketuje s designem spodního prádla. Připomeňme, že mezi soukromým a veřejným se takto výrazně stírají opět od dob pandemie. V neposlední řadě nelze pominout i vliv jednotlivých návrhářů – bloomer shorts uvedl ve své loňské přehlídce ve Versailles i Simon Porte Jacquemus. Jejich trvanlivost možná nebude o moc delší než bingenout zbývajících čtyř epizod Bridgertonu, nicméně i tak platí, že pro letošní léto jsou rozhodně „must have“.

Jacquemus (2023)
Jacquemus (2023) | Zdroj: Profimedia.cz

Kde koupit stylové bloomer šortky? Dozvíte se ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články