Kde koupíte stylové a pohodlné sandály na léto?

Kde koupíte stylové a pohodlné sandály na léto? Zdroj: Instagram @audreyafs, @sonjaleigh_ a @_jessicaskye

& Other Stories, 99 eur
& Other Stories, 119 eur
& Other Stories, 129 eur
About Arianne, 315 eur
Angulus, 4399 Kč
40
Fotogalerie

Pohodlí především! 40 nejlepších plochých sandálů z aktuálních kolekcí

Léto se pomalu blíží a spolu s ním i čas otevřených bot. Řeč však tentokrát nebude o připravených chodidlech, nýbrž o zásobeném botníku. Už máte vyhlédnuté sandále, ve kterých prochodíte celé léto? Pokud ne, možná si je vyberete právě nyní.

Letní sandály mohou mít nekonečně podob, ale když dojde na každodenní realitu, stejně nejraději nosíme ty pohodlné – tedy s plochou podrážkou, anatomicky tvarovanou stélkou nebo jen s minimálním podpatkem. To však nemusí znamenat, že kráčíme proti módnímu proudu. Přinejmenším od dob pandemie se trendy neustále pamatují i na náš komfort, a tak se vedle kalhot a sukní s elastickým pasem stávají součástí povinné letní výbavy i oblíbené ploché sandále či pantofle.

TIP NA VIDEO: „Ošklivé“ boty jsou v kursu. Stylistka poradí, jak je nosit.

Video placeholde

Důkazem je, že si pantofle Birkenstock v posledních letech vybudovaly podobně kultovní status jako conversky (hodí se ke všemu a jsou tolerovány ve většině outfitů). A když se tento týden objevily snímky Sarah Jessicy Parker při natáčení další série And Just Like That, všichni sice kroutili hlavami nad podivným kloboukem, nicméně vyzdvihovali, že má představitelka Carrie Bradshaw na nohou obyčejné pantofle Schöll. Protože když dojde na letní boty, které – i navzdory „ponožkové módní lobby“ a Justinu Bieberovi – chceme chodit bez ponožek, vítáme hlavně pohodlí bez příkras.

Proto i výběr letošních sandálů akcentuje zejména komfort (byť to si každý musí vyzkoušet na vlastní kůži) a jednoduchý design. Deklarovaná účelnost pak vrací do hry i „ugly trendy“ jako jsou třeba tak zvané fisherman sandals neboli sandále s širokými pásky, které chrání i špičku – a jejich existenci posvětily i módní domy Chanel nebo Prada. Široké pásky jsou obecně v kursu právě proto, že letním sandálům dodávají příslib většího pohodlí. Nicméně ani tenké pásky nejsou letos ze hry, neboť sandálům dodávají ještě minimalističtější ráz. A protože se postupně vrací trend boho chic, najdete v našem výběru i hodně hnědé kůže, semiše a proplétané pásky.

Nejlepší letní sandály najdete ve fotogalerii v úvodu článku.