Kde koupíte sukni ve stylu boho chic?

Kde koupíte sukni ve stylu boho chic? Zdroj: Instagram @lunaisabellaa, @keziacook a @linda.sza

& Other Stories, 89 eur
Ganni, 195 eur
H&M, 599 Kč
H&M, 599 Kč
Massimo Dutti, 2295 Kč
30
Fotogalerie

Nejžádanější sukně letošního léta přichází: 30 kousků, ze kterých můžete vybírat už teď

Bez jakého kousku letos rozhodně nemůžete odjet na dovolenou? Odpověď je snadná. Vrací se styl boho chic, který kraloval módě ve druhé polovině nultých let, a jako první si ho zamilujeme skrze jednoduché maxi sukně s bohémských nádechem.

Boho chic je zpět, oznamoval v březnu pařížský fashion week skrze přehlídku módního domu Chloé. Silný debut designérky Chemeny Kamali vrací do hry hippie střihy, krajku a volány a jako první je na ty nejprestižnější akce typu Met Gala nebo filmový festival v Cannes příznačně vynáší někdejší módní It GirlSienna Miller. Hedvábné šaty Chloé za bezmála 26 tisíc dolarů však samy o sobě módní revoluci nezpůsobí, na to jsou příliš exkluzivní. Nicméně vzpomínky na její tehdejší Siennin styl, jenž kopírovaly dívky a ženy po celém světě (dokonce natolik, že se od něj herečka sama distancovala) se nyní vynořuje nejen ve vzpomínkách, ale i aktuálních kolekcích.

TIP NA VIDEO: Znáte nejlepší pražské second handy?

Video placeholde

Abychom byli přesnější, není to tak, že se boho chic styl vrací v doslovné podobě. Když se podíváme na tehdejší šatník Miller, šlo především o velmi eklektický mix, který vyvěral i z její záliby ve vintage módě nebo z nenucenosti, kterou by dnešní generace Z nejspíš nazvala chaotic girl aesthetic – Siennu zkrátka neznervózněl ani špatně zapnutý kabát nebo díra na punčoše. Silueta té doby navíc stavěla primárně na skinny džínách, které se doposud o comeback marně pokoušejí (ale soudě dle poslední přehlídky Miu Miu už je v dohlednu). Do kolektivní módní paměti se pak vryly zejména hereččiny bohémské doplňky v čele s bokovými pásky, které nosila k šatům, sukním i džínám.

Sienna Miller v roce 2004
Sienna Miller v roce 2004 | Zdroj: Profimedie.cz

Sienna Miller v roce 2004
Sienna Miller v roce 2004 | Zdroj: Profimedie.cz

Jednou z prvních vlaštovek boho chic se nicméně v roce 2024 stává sukně, která má všechny předpoklad stát se letním hitem. Po vzoru kalhot a šortek ji totiž provází elastický, zpravidla nízký pas, a také velká dávka ležérnosti – ať už zhmotněná skrze materiály (bavlna, len) nebo základní barvy, které oscilují mezi světlými přírodními tóny přes pískovou a khaki až po černou. Spojujícím atributem bohémských sukní bývá midi či maxi délka a kaskádový áčkový střih, který dodává romantický náboj. Co se týče kombinací, s čím ji nosit, můžete se spolehnout na celou škálu topů – od jednoduchých tílek a baby tees přes romantické saténové blůzy s krajkovým lemem až po oversize tričko, košili nebo třeba zavinovací svetr. Zkrátka co je vám pohodlné.

Doporučujeme

Načíst další články