Sluneční brýle jsou sexy i praktickým doplňkem

Sluneční brýle jsou sexy i praktickým doplňkem Zdroj: Robert McGowan on Unsplash

Sluneční brýle Oliver Peoples KHAITE, 485 USD, oliverpeoples.com
Sluneční brýle Guess, 1 758 Kč, alensa.cz
Sluneční brýle Crullé Passion,929 Kč, alensa.cz
Sluneční brýle Burberry, 387 USD, farfetch.com
Sluneční brýle Dlce & Gabbana, 4 379 Kč,
18
Fotogalerie

Sportovní, výrazné i s retro nádechem: Trendy sluneční brýle pro letošní sezonu

Jen pár módních kousků můžete nosit celou sezonu a sluneční brýle jsou v tomto směru opravdovými králi šatníku. Navíc disponují i schopností schovat to, co nemá být stavěno na odiv, a naopak podpořit to, co potřebujeme. Cítíte se pod psa? Schovejte to pod tmavá skla. Potřebujete dodat sebevědomí? Sáhněte po výraznějším kousku. Minimalismus, extravaganci i eleganci, tento kousek dotáhne každý styl k dokonalosti.

Ať už máte jedny milované, které nosíte do rozbití, nebo střídáte vícero kousků, o sluneční brýle se vyplatí pečovat s láskou. Čištění tak, aby se nepoškrábaly, je samozřejmostí, v ideálním případě byste je také měli nasazovat oběma rukama, aby se rám brýlí nedeformoval. A i když jsou nepostradatelnou ochrannou pomůckou proti přímému slunci, myslete na to, že dlouhodobé vystavení vysokým teplotám jim může uškodit.

„Zvlášť když je například necháte zavřené v autě na palubní desce nebo je necháte ležet na rozžhavené pláži u moře. Při vysokých teplotách může plast ztratit svůj tvar, kovové rámy zase flexibilitu. Mnoho brýlí má na čočkách speciální povrchové úpravy, jako jsou antireflexní, protiškrábací nebo UV ochranné vrstvy. Vysoké teploty mohou tyto vrstvy poškodit nebo zničit,“ vysvětluje Kristýna Štěbetáková z optiky Alensa.

A jaké jsou trendy pro letošní sezonu?

Odvážné tvary

Sluneční brýle Oliver Peoples KHAITE, 485 USD, oliverpeoples.com
Sluneční brýle Oliver Peoples KHAITE, 485 USD, oliverpeoples.com | Zdroj: oliverpeoples.com

crulle C4(1)
crulle C4(1)

Pokud milujete výrazné kousky, letos vaše srdce opravdu poskočí. Návrháři se vyřádili a ikonickým tvarům dávají nové podoby – oblíbené cat eyes tak dostávají mnohem robustnější ráz, klasické tvary zase ostré hrany. Nechybějí ani syté barvy, které jsou mnohdy inspirovány sedmdesátými lety.

Urban sport

Sluneční brýle Tory Burch, 330 EUR, toryburch.com
Sluneční brýle Tory Burch, 330 EUR, toryburch.com | Zdroj: toryburch.com

Sluneční brýle Bispharea Oakley, 3 573 Kč, ibryle.cz
Sluneční brýle Bispharea Oakley, 3 573 Kč, ibryle.cz | Zdroj: ibryle.cz

Sport a luxus se stále propojují a platí to i v případě brýlí. Čím dál více se tak těší popularitě kousky, které se vyznačují vysokou funkčností, prémiovými materiály a inovativním designem.

Klasické v luxusním provedení

Sluneční brýle Tom Ford, 5 629 Kč, Alensa.cz
Sluneční brýle Tom Ford, 5 629 Kč, Alensa.cz | Zdroj: Alensa.cz

Sluneční brýle Guess, 1 669 Kč, Eyerim.cz
Sluneční brýle Guess, 1 669 Kč, Eyerim.cz | Zdroj: Eyerim.cz

Neopouští nás ale ani trend takzvaného tichého luxusu: Projevuje se nenápadností, prvotřídními materiály a perfektním zpracováním. V případě brýlí jejich tvůrci často vycházejí z klasických tvarů, které ovšem inovují tak, aby odpovídaly současným požadavkům.

Na trendy brýle se podívejte v galerii na začátku článku.