Kde koupíte stylové letní šaty v přírodní barevné paletě?

Kde koupíte stylové letní šaty v přírodní barevné paletě? Zdroj: Instagram @anoukyve, @slipintostyle a @annelauremais

Reserved, 999 Kč
H&M, 599 Kč
Mango, 799 Kč
Mango, 1999 Kč
Mango, 899 Kč
45
Fotogalerie

Pohoda s příměsí luxusu: 45 nejkrásnějších letních šatů v přírodních odstínech

Léto se dostává do své vrcholné teplotní fáze, což pro mnohé z nás mimo jiné znamená jistou únavu z vymýšlení, co a sebe. Nejvíc vhod v takových dnech přicházejí jednoduché letní šaty, které na sebe zkrátka hodíte a jdete. Jestli se nechcete vzdát elementární elegance, vsaďte přitom na odstíny, které outfitu dodávají i jemný punc luxusu.

Loni se styl quiet luxury stal módním hitem, o kterém psaly všechny módní i společenské magazíny. Letos už kolem něj pochopitelně tolik povyku není, stále však můžeme těžit z jeho hlavní myšlenky – a to té, že tlumené barvy a jednoduché střihy vzbuzují dojem pravého a nepředstíraného luxusu, který vystřídal éru nápadných log a snaživé okázalosti. K čemu je nám to dobré uprostřed léta?

TIP NA VIDEO: Souboj velikostí S vs. XL. Jak stejné šaty sluší různým postavám?

Video placeholde

Jak přibývá horkých dní, postupně ubývá motivace strojit se do trendy letního oblečení. Není náhodou, že s vrcholícím létem ve druhé půli července, se v kolekcích čím dál více objevují právě tlumené a zemité odstíny, které se více rezonují s naší touhou pořídit si na sebe něco méně sezónního, něco, co zkrátka unosíme, i když toužíme po klidu a nenápadnosti.

A právě to beze zbytku splňují šaty v přírodních odstínech, které umně balancují na pomezí mezi účelnou jednoduchostí a vytříbenou elegancí. Stačí si k nim vzít jen pantofle či baleríny a slaměnou tašku a outfit je na světě – působí minimalisticky a nenuceně, nicméně sofistikované přírodní odstíny od pískové přes olivovou po hnědou mu dodávají zmíněný punc tichého luxusu.

Letos tento dojem v kolekcích umocňují i příjemné tóny šalvějové či butter yellow, která byla trendem už na jaře. Pro minimalistky se zálibou v černé a bílé mohou být i cestou, jak do svého šatníku nenásilně dostat barvy. Co se týče střihů, novinkou letošní sezóny jsou šaty se sníženým pasem a balónovou sukní, na zajímavosti může dodat i vázání v pase nebo mačkané plisé.

Výběr nejkrásnějších šatů v přírodních odstínech najdete ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články