Kde koupíte stylové šaty se sníženým pasem?

Kde koupíte stylové šaty se sníženým pasem? Zdroj: Instagram @linda.sza, @hannastefansson a @slipintostyle

& Other Stories, 118 eur
& Other Stories, 129 eur
& Other Stories, 142 eur
Arket, 79 eur
Arket, 89 eur
25
Fotogalerie

Na pláž, na festival i večer do společnosti: Léto ovládnou šaty, jaké tu dlouho nebyly!

Na první pohled mohou připomínat sukni a přes ní delší top. Šaty se sníženým pasem, které ovládnou letošní léto, vracejí do módy plážovou lehkost i neotřelou eleganci. Záleží jen na tom, které si vyberete.

Nadcházející léto nám přinese ozvěny 20. a 30. let i přelomu tisíciletí. Co mají tyto dvě zcela odlišné dekády v dámské módě společného? Obě přinesly jisté uvolnění střihů, které se mimo jiné projevilo posunutím těžiště z pasu na boky a také nástup elastického žerzeje jako společensky přijatelného materiálu. To se letos projevuje návratem pohodlných šatů se sníženým pasem, které aspirují na „It dress“ letošního léta.

TIP NA VIDEO: 90. léta v našich šatnících. Jak to vidí stylistka?

Video placeholde

Snížený pas se letos zprvu začal objevovat v souvislosti s trendem nabíraných a balónových mini sukní, které kvůli své dramatické siluetě vyžadují, aby se obvyklé těžiště pasu přeneslo níže na boky. Šaty se sníženým pasem nicméně mohou mít řadu podob. V létě u moře je budeme vídat s volnějším topem jako jednoduché „přehozy“ přes plavky. Překvapivě ale dokážou být i nesmírně sofistikované a elegantní – třeba když vsadíte na základní odstíny a midi délku. Řasení, které se z živůtku přelévá až do pasu, načež ho střídá jemně nabíraná sukně, zase bude působit vysloveně romanticky.

„Jestli se vám líbí šaty se sníženým pasem, ale máte pocit, že nelichotí vaší postavě, mám pro vás řešení – šaty s pasem do V,“ navrhuje stylistka a módní glosátorka Ellie Delphine. Takzvané V-waist dress mohou evokovat nejen šaty princezen, ale také prériový či spíše kovbojský styl. A když si zvolíte mini délku, těžko najdete lepší střih třeba na hudební festival. Další možností je zvolit volnější šaty se spadlým pasem ve stylu 30. let. O eleganci ani roztomilý dívčí efekt v podobě nabírané či volánové sukně tím rozhodně nepřijdete.

Kde koupíte stylové šaty se sníženým pasem? Tipy najdete ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články