Kde koupíte stylové džínové šortky?

Kde koupíte stylové džínové šortky? Zdroj: Instagram @lenafarl, @rebeccaferrazwyatt a @linda.sza

& Other Stories, 69 eur
Arket, 69 eur
Arket, 69 eur
Cos, 69 eur
Cos, 79 eur
19
Fotogalerie

Ve stylu osmdesátek i devadesátek: Nejlepší džínové šortky na léto z aktuálních kolekcí

Džínové šortky patří k letním stálicím, každá sezona si ovšem žádá specifické střihy a délky. Jaké patří letos k nejmódnějším?

O tom, jaké střihy se budou nosit, často rozhoduje už loňská sezona. Pokud během ní nějaký trend debutuje, můžeme se vsadit, že za rok ještě posílí a dočká se mnohem vřelejšího přijetí. To se stalo v případě síťovaných balerín, topů ve stylu oblekových vest a rovněž tato zákonitost nemine ani džínové bermudy – loňský letní hit, který jsme zprvu přijímali s určitými rozpaky, abychom teprve letos naplno docenili jejich účelnost i unisexovou siluetu.

TIP NA VIDEO: Víte, které pražské second handy patří k nejlepším?

Video placeholde

Džínové bermudy, jejichž délka dosahuje ke kolenům nebo těsně nad ně, najdete v obchodech rovněž pod názvem jorts, jenž vznikl jednoduše spojením slov jeans a shorts. V dámské módě tento střih dominoval naposledy (kromě loňského roku) v devadesátých letech. S přelomem tisíciletí, kdy se opět začaly vracet mini délky, však musel ustoupit do pozadí.

Protože se ale současná móda provokativně „ošklivých“ trendů z devadesátek nedokáže nabažit, máme je zpět. A učíme se docenit jejich stylovou i praktickou stránku. Jorts totiž mají oproti jiným šortkám nesporné výhody – nejenže k nim stačí obléknout elegantní blejzr a mokasíny a můžete v nich směle vyrazit i do práce, vedle toho vám zaručují, že se při sezení nikde „nepřilepíte“.

Nicméně jestli vás baggy bermudy příliš nelákají, anebo hledáte letní střih na dovolenou, můžete vzít zavděk inspirací z 80. let. Ta vrací do hry volné džínové šortky, ve kterých vás sice na prohlídku sakrálních budov nepustí, ale i ty nejkratší mívají „rozumnou“ délku alespoň do 1/3 stehen. Kompromisem mezi jorts a krátkými šortkami pak mohou být rovně střižené džínové kraťasy do půli stehen, které působí více ženským dojmem, stále ale zaručují, že se v nich nemusíte hlídat.

Kde pořídíte stylové džínové šortky či bermudy?