Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Archiv hotelu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
12
Fotogalerie

Kde se mystika snoubí s top gastronomií? Objevte Mauricius!

Je to domov nejslavnější a nejcennější poštovní známky světa, stejně jako 23 metrů vysoké sochy boha Šivy. Mauricius nabízí nejen kulturní bohatství a vyžití pro zvídavé turisty, ale také dokonale bílé pláže, tyrkysové moře, vynikající kuchyni a spoustu zábavy. Ideální zázemí k objevování tohoto rajského ostrova vám poskytnou hotely řetězce Beachcomber.

Mauricius – tradice i moderní luxus

Pokud se stále ještě rozhodujete, kam vyrazit na letošní dovolenou, dál nehledejte. Mauricius je tím pravým místem pro všechny, kdo rádi poznávají místní kolorit, objevují zvyky a památky jiných kultur i náboženství a zároveň si chtějí dopřát luxusní relax, prvotřídní jídlo a ocení koupel v průzračné mořské vodě.

Okouzlující ostrov v Indickém oceánu nabízí vyžití pro veškeré vaše dovolenkové choutky. Kdysi britská kolonie je od roku 1968 nezávislá a před třemi lety byla tato ostrovní republika vyhlášena 9. nejsvobodnější ekonomikou světa. Lidé tady jsou spokojení a k turistům přátelští. Možná jim k tomu pomáhá i vynikající třtinový rum, který se zde vyrábí – kdo ví. Chcete-li poznat spletitou historii této země, navštivte historické muzeum v Mahébourgu. Bez zajímavosti není, že právě na Mauriciu byla 20. září 1847 vydána dnes nejcennější a nejslavnější poštovní známka světa – takzvaný modrý mauricius, vůbec první známka britské koloniální říše vydaná mimo vlastní Velkou Británii.

Oblíbenou turistickou atrakcí jsou duhově barevné duny v Chamarelu, kde půda hraje sedmi různými barvami od fialové po modrou. Náboženská tradice místních na vás dýchne při pohledu na 23 metrů vysokou sochu hinduistického boha Šivy, která stojí u posvátného jezera Grand Bassin.

Mauricius toho nabízí hodně. Necháte se vyzvat k objevení všech jeho tajemství? Moderní dobrodruh potřebuje zázemí, ve kterém si může odpočinout a dopřát relax po náročných výpravách. Vy můžete vsadit například na hotely řetězce Beachcomber.

Nekonečná pláž a sedm bazénů

Jak název napovídá, v Paradis hotel Beachcomber Golf Resort & Spa se budete cítit jako v ráji. Sedm kilometrů pláže obklopuje prostorný areál o pěti hvězdách, který je umístěn mezi korálovou lagunou a ikonickou horou Le Morne. Bohatá nabídka sportů s vlastní potápěčskou školou, osmnáctijamkové golfové hřiště a přístup na další vyhlášená hřiště z něj dělá ultimátní cíl pro aktivní turisty. Po náročném dni můžete relaxovat na pláži pod palmou nebo v příjemných lázních, kde pochopíte, co znamená umění wellness.

Díky přístupu k sousednímu hotelu Dinarobin můžete využít osm restaurací, čtyři bary, sedm bazénů a nekonečnou nabídku sportovních aktivit. Všechny pokoje jsou rozmístěny v tropických zahradách podél dlouhé pláže, kterou omývají tyrkysové vlny Indického oceánu. Pokud máte rádi exkluzivitu, můžete si pronajmout některou z vil. Ty nabízejí dokonalou kombinaci soukromí a luxusu a jsou jen pár metrů od pláže a golfového hřiště Paradis. Kromě služeb privátního butlera si můžete vyžádat i osobního kuchaře. Nechybí ani butiky značek Cartier a Rolex. A samozřejmě ani heliport.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Archiv hotelu

Hotel Paradis nabízí čtyři restaurace. Le Brabant servíruje mezinárodní kuchyni, odkud si můžete vychutnat výhled na pláž i na bazén. La Palma zase přináší na ostrov v Indickém oceánu kousek Itálie. Skvělé jsou zde zejména těstoviny a dokonale jemné hovězí carpaccio. Restaurace Blue Marlin se specializuje na ryby a mořské plody. Grilovaný marlin, tedy mečoun, je za zvuků klavíru a jemně šumících vln oceánu nezapomenutelný. V La Ravanne máte možnost si vychutnat místní speciality i hudbu. Přímo v centru hotelu leží Paradis Bar, který je ústředním bodem večerní zábavy.

Stejně jako všechny hotely řetězce Beachcomber má i Paradis bezplatný dětský klub se širokou škálou aktivit a vlastní restaurací, která je speciálně vybavena pro malé strávníky. Paradis nadchne zejména golfisty, kteří mají neomezený přístup na stejnojmenné hřiště. První jamka začíná hned u recepce, takže ze snídaně můžete rovnou vyrazit odpalovat. Kromě standardního zázemí je hráčům k dispozici profesionální golfová akademie a video analýza švihu. Golfisté mohou využít i privilegovaný přístup na špičkové hřiště Mont Choisy Le Golf.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Archiv hotelu

Jedná se o nejnovější hřiště na severu ostrova, které nabízí nezapomenutelnou kombinaci skotského linksu a tropické vegetace. Nechybí zde ani moderní klubovna s restaurací a sportovním klubem. Paradis rozmazluje hosty širokou nabídkou sportů, z nichž většina je zahrnuta v ceně. Mezi nabízené aktivity patří cyklistické výlety, trekking, stolní tenis, volejbal a zejména tenis, tedy konkrétně šest kurtů s umělým osvětlením. Ve sportovním centru je to například fitness trénink, pilates či jóga. Hosté si také mohou užít potápění, lodě s proskleným dnem, jízdu na kajaku, šnorchlování, vodní lyžování, windsurfing a plachtění. Pokud by vám to nestačilo, za třicet minut dojedete do národního parku Black River Gorges, kde se můžete věnovat turistice, pozorování delfínů či objevování krás přírodního parku Casela.

Ráj pro všechny smysly

Dáváte-li přednost klidu a soukromí, vaší volbou by měl být pětihvězdičkový resort Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa, který hrál hlavní roli v mnoha seriálech a filmech. Jedna část rezortu, zen suites, je vyhrazena pouze pro dospělé a vedle absolutní pohody nabízí i vlastní bazény a exkluzivní místa v restauraci. Mezi charakteristické znaky Dibarobin patří dokonalé služby, vynikající kuchyně a vyhlášené lázně. Relaxovat můžete například při masáži discovery, která uvolní i ty nejzatuhlejší svaly. Samozřejmostí jsou exkluzivní kosmetické procedury s výhradně přírodními produkty značky Be Beautiful. K volnočasovým aktivitám přispívá pestrá nabídka sportů a přístup ke golfovým hřištím. Hosté mohou také využívat všechna zařízení v hotelu Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa. Nechybí ani velkolepé centrum jógy, posilovna, umělecká galerie a butiky.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Archiv hotelu

Dietu si na tento pobyt neplánujte. V restauraci Umami se podává ta nejlepší asian fusion kuchyně, jakou si dovedete představit. Není divu, když ji otevíral šéfkuchař vyhlášené dubajské restaurace NOBU. Určitě zde ochutnejte grilovaného humra a místního tuňáka. Na neformální oběd s nohama v písku zajděte do Le Morne. Servírují zde čerstvé ryby a mořské plody. Oblíbené jsou zde i humří večery. Na toskánské speciality zajděte do Il Gusto, na francouzské speciality do L'Harmonie, na koktejl a živou hudbu do baru Mahagony

Věnovat se zde můžete také badmintonu, plážovému volejbalu, speedmintonu a stolnímu tenisu. Samozřejmostí jsou osvětlené tenisové kurty, kde smečoval i slavný Stan Wawrinka, který patří hned vedle Zinédina Zidana mezi nezapomenutelné hosty. Pokud jde o vodní sporty, nabízí se kajak, šlapadla, šnorchlování, potápění a vodní lyžování. Hotel má i mezinárodní školu kitesurfingu. Veškeré další informace najdete na www.beachcomber-hotels.com. Pobyt můžete rezervovat přímo na stránkách, ale pokud chcete zažít dokonalou dovolenou bez starostí, využijte služeb travel designérů EliteVoyage.