...

... Zdroj: istock.com

Jak cestovat sama? Buďte trpělivá, vstřícná a nejistá!

Cestování je skvělý způsob, jak můžeme strávit nějaký čas samy se sebou a otevřít svou mysl novým myšlenkám. Žena cestující sama už dnes ani zdaleka nepůsobí zoufale. Naopak, je to nejnovější trend. Chcete se i vy stát sólo cestovatelkou? 

Čím dál více žen se vydává na prodloužený víkend nebo na dovolenou bez doprovodu. Ne proto, že nemají partnera nebo kamarádky, které by jely s nimi, ale protože si chtějí dopřát jedinečný zážitek sólo cestování. Je to nový způsob, jak objevit svoje skryté já, zvýšit si sebevědomí a zjistit, že „cizí“ svět je možná laskavější, než si myslíte. V našem průvodci najdete několik skvělých rad na cestu.

CO SI SBALIT S SEBOU:

Své pochyby, strachy i nejistoty

Rozhodně je nenechávejte doma. Ono to ani nejde. Vláčíte je s sebou každý den. Ovlivňují vaše rozhodování, vaše chování, dokonce i řeč vašeho těla. Sama na cestě se s nimi budete muset konfrontovat otevřeněji než v běžném životě. Nebudete moci předstírat, že je nemáte, nebudete je moci schovávat a popírat. Ale když jim dokážete o samotě čelit a poradit si jim navzdory, na konci cesty budete silnější a šťastnější. Ne, možná se jich tak docela nezbavíte, ale budete vědět, že vám nemohou bránit dělat to, po čem toužíte.

Své sny

Ne jenom cíle, ambice a seznamy úkolů. Ale sny, ty nejkrásnější a nejdivočejší. Nebojte se jich a neshazujte je. Hranice a limity na sebe uvalujete jen vy sama, a někdy docela zbytečně.

Trpělivost

Nezapomeňte, že vaše cesta nebude jednou dlouhou procházkou růžovým sadem za prozřením a osvícením. I nesnáze a nepohodlí jsou součástí cesty, a to hodně důležitou.

Otevřenost a vstřícnost

Nemáte na všechno odpověď, proto také vyrážíte na cestu. Odpovědi teprve hledáte. Nezapomínejte, že příležitost něco se naučit a posunout se dál můžete najít absolutně kdekoli a kdokoli může být vaším učitelem. Takže se nezdráhejte dát se do řeči s lidmi, kteří nepatří k vaší sociální vrstvě anebo vám připadají trochu „divní“. Nezapomínejte mít oči otevřené, divit se a žasnout.

CO NECHAT DOMA:

Názory jiných lidí

Pokud na každém kroku řešíte, co si o vašem jednání a rozhodování myslí váš partner, vaše matka nebo vaše kamarádky, na cestě na to zkuste zapomenout. Na cestě jste jen sama za sebe.

Touhu po pochvale a uznání

Vzpomínky, které cestou nasbíráte, jsou pro vás, ne pro váš Facebook nebo Instagram. Na cestu se vydejte kvůli cestě samotné, nikoli kvůli sbírce lajků pod fotkami.

Pohodlnost

Zvykněte si na trochu nepohodlí. Čeká vás námaha, bolavé nohy, vyčerpání. A k tomu ještě pochyby a nejistota, kterou s sebou pobyt v neznámém prostředí přináší. Ale právě na útrapy budete později nejvíc vzpomínat.

Očekávání

Nebude to takové, jak si to předem představujete. Zážitky, které si odnesete, budou úplně jiné, než jak si je naplánujete. A to je jeden z nejkrásnějších darů života na cestě - zažíváte na ní neustálá překvapení. Připravte se jedině na to, že to bude úplně jiné.