10 tipů, jak vnést do bytu jarní atmosféru

Připadá vám zima nesnesitelně dlouhá a potřebujete nutně dobít energii? Nečekejte na to, až se probudí příroda a slunce zaklepe na okno. Jarní dekorace do bytu vám okamžitě zvednou náladu. Díky svěžím barvám, stylovým dekoracím a lehoučkým látkám s květinovými motivy si můžete užívat jaro už teď! 

Převléct interiér bytu do svěžího outfitu je možné bez drahého designu a okoukaných dekorací. Úžasné možnosti při jarní proměně domova nabízejí barvy, látky a tapety v kombinaci s dary přírody, drobnými doplňky a živými rostlinami.

Cenným zdrojem inspirace jsou aktuální trendy. Návrháři sází především na souhru jemných odstínů pastelových barev s přírodními prvky. Setkat se můžete také s čirým sklem, kovovými odlesky a přirozeným půvabem živých květin v netradičních nádobách.

1. Zútulněte byt květinovými dekoracemi

Perfektní dekorací nejen na jaro jsou řezané květiny. Ačkoli mezi první posly jara patří bílé sněženky a bledule (později je vystřídají petrklíče, macešky a něžné konvalinky), v moderní váze vyniknou spíše extravagantní květy na vysokém stonku nebo větší a barevnější kytice.

Podívejte se, jak pečovat o jarní květiny.

Lehkost do interiéru vnesou zejména tulipány a narcisy naaranžované ve velkorysých skleněných nádobách jednoduchých tvarů. Provonět celý byt dokážou hyacinty, pryskyřník a frézie. Pokud hledáte favorita do velké vázy, dopřejte si bohatý svazek forzýtie a umístěte ji na chladnější místo.

Pozor na kombinaci narcisů s jinými květinami. Do vody je nutné přidat speciální výživu, jež zabrání uvolňování šťávy z čerstvě seříznutých narcisů, která může jiným květinám škodit.

2. Kombinujte jemné barvy

Pohled na něžné barvy dokonale osvěží mysl a dodá interiéru potřebnou jarní energii. Zvednout náladu o několik stupňů umí zejména světlé tóny pastelových barev. Velmi dobře vypadá kombinace bílé výmalby s růžovou, fialovou a teplými modrozelenými odstíny.

Pokud si na čistě romantické pojetí interiéru nepotrpíte, můžete ho okořenit špetkou extravagance. Vedle výrazných fluo barev sází aktuální trendy především na zajímavé drátěné doplňky a originální dekorace s povrchem v barvě zlata, mědi nebo bronzu.