Pleť v menopauze: Jak o ni pečovat, aby byla pevnější a svěží? | Ženy.cz
 


Pleť v menopauze: Jak o ni pečovat, aby byla pevnější a svěží?

10. května 2019 • 11:36
Menopauza začíná kolem 50, což je věk, který jde v ruku v ruce s optimismem a klidnou myslí. • Foto: Vichy

Jedním z nejdůležitějších životních období ženy je menopauza, která léta zůstávala stranou pozornosti odborné veřejnosti. To se ovšem změnilo v roce 1992, kdy se jedna z nejvýznamnějších dermokosmetických značek Vichy začala tímto tématem systematicky zabývat a jako první odborník na pleť analyzovala dopad hormonálních změn na organismus.

Výzkumníci z Vichy zjistili, že kromě ztráty hutnosti, jasu a svěžesti pleti má na stárnutí pokožky vliv i psychické rozpoložení ženy. V této životní etapě si ženy často připadají méně atraktivní a ztrácejí své sebevědomí, kvůli čemuž vzniká řada nepříjemných symptomů ovlivňujících jejich tělesnou stránku.

Pokožka v období menopauzy obsahuje až o 57 % méně lipidů nezbytných pro její výživu než kůže před menopauzou. Pokožka v období menopauzy obsahuje až o 57 % méně lipidů nezbytných pro její výživu než kůže před menopauzou. Autor: Vichy

Výsledkem byl vznik produktové řady Neovadiol, jež pomáhá navracet ženám sebevědomí prostřednictvím specializované péče o pleť, která díky použití přírodních aktivních látek účinně bojuje s projevy hormonálních změn během menopauzy.

Nyní přišly laboratoře Vichy s revolučním řešením v podobě produktu Neovadiol Phytosculpt, který jako první zpevňující a remodelační péče cílí na nejvíce problematické partie – kontury obličeje a oblast krku a dekoltu. Krém s masážní texturou balzámu díky fytosterolům nacházejícím se ve výtažku z divoké kapradiny a Kompenzačnímu komplexu pleť hloubkově remodeluje, zpevňuje a navrací jí její původní hutnost. Navíc stejně jako ostatní produkty značky obsahuje Mineralizující termální vodu Vichy, která je obohacena 15 nejdůležitějšími minerály pro posílení pleti.

Řada NEOVADIOL od Vichy. Řada NEOVADIOL od Vichy. Autor: Vichy

Vichy si dlouhodobě uvědomuje, že tělo a duše jsou propojené víc, než si v každodenním životě připouštíme. Proto se značka stala partnerem semináře Back to spirit, organizovaného magazínem Moje psychologie. Ten si klade za cíl sdílet vědomosti, co dělat se svým tělem, aby se v něm i duše cítila lépe, jak pracovat se svou myslí, aby tělo mohlo dobře fungovat, zkrátka jak nalézt harmonii mezi tělem a duší.

 

 

Autor: redakce
Klíčová slova:  menopauzaBack to spirit
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy