.

. Zdroj: Heineken Česká republika, a.s.

Ilustrační fotografie
2
Fotogalerie

Zpříjemněte si léto s ochucenými pivy Desperados a pokochejte se pohledem na umělecká díla

Holdujete ochuceným pivům Desperados vyostřených tequilou a zároveň vás potěší pohled na pěkné muže, kteří něco umí? Pak vás zaujme spolupráce výrobce tohoto lahodného moku a tří českých výtvarníků, kteří své „já“ promítli do unikátních pestrobarevných maleb. Ty veřejnosti představují neotřele, včetně procesu tvorby. Nově vzniklá díla se inspirovala jednotlivými příchutěmi piva Desperados: Orignal, Mojito a letošní novinkou Sangré.

Inspiruj se a podpoř umělce

Svoboda a nespoutanost, s nimiž se značka Desperados pojí, tvoří odnepaměti základ každé umělecké scény. Proto se teď tři čeští tvůrci – Vladimír Strejček, Mára Čmára a Karel Cettl – spojili, aby veřejnost povzbudili ve vyjádření sebe sama. Vytvořili tři pestrobarevné malby, přičemž každá z nich představuje jednu ze tří příchutí.

Umělecká díla vznikala na průhledné plexisklo, aby mohla ilustrátory při tvůrčím procesu zachycovat kamera. Umělci proto dlouho zjišťovali, jaké barvy budou na plexisklo ideální, aby spolu nereagovaly a zároveň dobře držely. Zvláštností tvorby bylo, že díla vznikala reverzně. Výtvarníci nejdříve malovali to, co by se tradičním způsobem malovalo až jako poslední.

Jak malby vznikaly krok po kroku, si můžete podrobně prohlédnout na facebooku Desperados. „Každý jsme se snažili pro jednotlivé malby zvolit přístup, který je nám vlastní a který nás charakterizuje. Probudili jsme v sobě volnost, nesvazovali jsme se přílišnými přípravami. Naopak jsme na „plátno z plexiskla“ přenesli inspiraci, která se zrodila v ten moment. Vybili jsme ze sebe maximum,“ říká k projektu Vladimír Strejček, jeden z umělců a šéf studia DRAWetc., které zapojené ilustrátory sdružuje.

.
. | Zdroj: Heineken Česká republika, a.s.

TIP: Díla si můžete od 16. srpna prohlédnout i na živo v letenské Pekárně – kulturním HUBu s dvěma galeriemi na adrese Dukelských hrdinů 500/25a, Praha 7. Koncem srpna pak proběhne online dražba děl, jejíž výtěžek půjde na podporu Nadace pro současné umění Praha. Do dražby se prostřednictvím portálu aukro.cz můžete zapojit i vy!

Koho Desperados inspirovalo?

Vladimír Strejček se ilustracím věnuje od roku 1998, v současnosti tvoří také komiksy. Založil přední české vizuální studio DRAWetc. Podílel se na tvorbě grafiky pro přebaly několika hudebních alb, knih, na řadě storyboardů i animací. V roce 2013 stál u zrodu soutěže Raw Art Wrestling, které se účastní ilustrátoři z celého světa.

.
. | Zdroj: Heineken Česká republika, a.s.

Marek Kulhavý alias Mára Čmára je ilustrátor z pražské umělecké scény, který se zaměřuje na ilustrace editorialů, obálek časopisů, plakátu a komiksů. Jeho tvorba se vyznačuje výraznou barevností a kombinací analogových a digitálních médií.

.
. | Zdroj: Heineken Česká republika, a.s.

Karel Cettl je mladý nadějný ilustrátor se zálibou v concept artu, komiksech a ilustracích. Stojí například za ilustracemi ke komiksové adaptaci slavné básnické sbírky Kytice. Vystudoval paleontologii, vášeň pro život v dávných dobách se projevuje i v jeho umělecké tvorbě.

.
. | Zdroj: Heineken Česká republika, a.s.

Probuď v sobě umělce s novinkou Desperados Sangré

Okusit jižanský temperament teď můžete i v naší zeměpisné šířce, a to díky osvěžující novince Desperados Sangré. Pivo ochucené tequilou, červeným hroznovým vínem a směsí koření vlije pořádnou dávku živelnosti na každou letní párty nebo setkání s kamarády. Příjemná chuť zažene žízeň a rozproudí divokou zábavu. Dobře vychlazené je skvělou volbou pro horké večery a zachutná i těm, kteří pivu obvykle neholdují.

.
. | Zdroj: Heineken Česká republika, a.s.

Doporučujeme

Načíst další články