.

. Zdroj: profimedia.cz

Ženy odhalují svou pleť s akné, aby bojovaly proti zkrášlujícím filtrům na Instagramu!

Díky profesionální vizážistce Sashe Louise Pallari vznikla virální kampaň #FilterDrop. O co se jedná? A jak změnila beauty svět na Instagramu?

Kampaň byla zahájena již před osmi měsíci a dosáhla nevídaných úspěchů. Snímky bez retuší, které odhalují pleť takovou, jaká doopravdy je, doslova zaplavily Instagram. Celý projekt, který se ukrývá pod názvem #FilterDrop, vznikl díky zmiňované britské vizážistce, která podala stížnost na dvě reklamy ze sociálních sítí, ve kterých byly pro zvýraznění opalovacího efektu dané kosmetiky použité instagramové filtry.

Britský úřad pro reklamní standardy (ASA) je nakonec obě nařídil stáhnout pro klamání spotřebitele. A to není všechno. Díky velkému vlivu celé kampaně se podařilo prosadit i nařízení, že všechny značky, influenceři i celebrity jsou povinní uvádět, když používají nějaký zkrášlovací filtr k propagaci péče o pleť nebo kosmetiky.

Cílem kampaně bylo povzbudit ženy, aby nebyly závislé na instagramových filtrech, požadovat po influencerech i celebritách, aby při propagaci kosmetické značky uváděli, že použili filtr, a také to, aby samotné filtry byly nadobro z Instagramu odstraněny. První dva body si ambiciozní vizážistka může odškrtnout. A za ten poslední a rozhodně nejtěžší musí ještě hodně bojovat.

„Naše pokožka není matná. Mazové žlázy pracují. Není to nic hnusného, je to naprosto normální. Mastná pleť s pupínky je naprosto normální,“ říká Sasha Louise Pallari. A podle ní by na Instagramu rozhodně měly být vidět i normální věci. Pod hashtagem #FilterDrop tak již několik měsíců přidávají ženy fotky, kde odhalují, jak doopravdy vypadá jejich pleť bez příkras.