.

. Zdroj: Youtube.com/Totalfilm.cz

Time’s Up: Mark Wahlberg dostal za film 1500x víc než Michelle Williams

Mark Wahlberg a Michelle Williams natočili pod taktovkou Ridleyho Scotta film All the Money in the World (Všechny prachy světa). Jenže po vyhození Kevina Spaceyho muselo být několik scén ve smrtícím termínu šesti týdnů přetočeno. A zatímco ona za tuto práci dostala úhrnem tisíc dolarů, Markovi Wahlbergovi přistálo na kontě milion a půl dolarů. 

Poslední film Ridleyho Scotta Všechny prachy světa pronásledují kontroverze, které ukazují, jak velkou sílu mají současné kampaně proti sexuálnímu obtěžování i platové diskriminaci.

Nejprve režisér pod tlakem kampaně #metoo odvolal Kevina Spaceyho, což znamenalo přeobsazení role a přetočení některých scén. Nedávno také vyšlo najevo (mediím to prozradil anonymní zdroj), že zatímco Mark Wahlberg za tuto práci dostal zaplaceno 1,5 milionu dolarů, jeho kolegyně, Michelle Williams, pouze 1000 dolarů, což pokrývá pouze její denní diety (80 dolarů na den). Jak je to možné?

Aby mohl být film dokončen, vzdala se herečka nejen oslav Dne díkůvzdání, které měla trávit s rodinou, ale jednoduše i svého platu, což její herecký kolega neudělal. Problém je, že oba herce zastupuje stejná agentura William Morris Endeavor a ačkoli mají každý jiného agenta, je zřejmé, že co se týče vyjednávání rovných podmínek v tomto případě jejich agentura ostudně selhala.

Mark Wahlberg se nakonec rozhodl udělat to nejlepší, co v danou chvíli mohl, aby sobě i filmu zajistil pozitivní publicitu. Svých 1,5 milionu dolarů věnoval ve jménu své kolegyně Michelle Williams na fond Time’s Up, který byl v návaznosti na kampaň #metoo zřízen pro ženy, které nemají dostatek prostředků bránit se proti sexuálnímu obtěžování nebo jakékoli formě diskriminace. Stejně tak agentura zastupující oba herce přispěla půl milionem dolarů.

V posledních dnech se peníze, které jsem dostal za přetočení filmu Všechny prachy světa, staly významným příspěvkem této tematiky. Stoprocentně podporuju boj za férové platy, a proto také věnuju ve jménu Michelle Williams 1,5 milionu dolarů na speciální fond Time's Up.

Příspěvek sdílený Mark Wahlberg (@markwahlberg),Led 13, 2018 v 10:40 PST

Mark Wahlberg byl podle časopisu Forbes nejlépe placeným hercem roku 2017. Michelle Williams patří k zakladatelkám hnutí Time’s Up. Film Všechny prachy světa bude v českých kinech od 25. ledna. Pojednává o skutečném únosu miliardářského vnuka Johna Paula Gettyho III.

Doporučujeme

Načíst další články