Popáté nejkrásnější ženou světa. Jak šel čas s Julií Roberts?

Kdo by nemiloval Julii Roberts? Trhlou Vivian z Pretty Woman, která si získá city milionáře, houževnatou aktivistku Erin Brockovich, jež se neváhá pouštět do boje s energetickým gigantem, nebo Elizabeth, která jede přes půl světa, aby mohla pořádně jíst, meditovat a milovat. Kariéra slavné herečky je prošpikovaná filmy, ke kterým se rádi vracíme. Julia nás navíc už třicet let uchvacuje oslnivým úsměvem a tváří, která je pořád stejně krásná, i když si netyká s botoxem. Není divu, že ji časopis People ve své každoroční anketě už popáté vyhlásil nejkrásnější ženou planety. 

Julia Roberts získala titul nejkrásnější ženy už v letech 1991 ve třiadvaceti letech po úspěchu filmu Pretty Woman. Znovu se jí této pocty dostalo v letech 2000, 2005 a 2010.

Nabízí se samozřejmě otázka, jak to Julia dělá, že vypadá stále tak skvěle, nicméně herečka podle mnoha rozhovorů žádná velká tajemství krásy nemá a o svůj vzhled by prý mohla dbát i víc. „Jsem zaneprázdněná máma tří dětí, takže jediné, co někdy stíhám, je natřít děti opalovacím krémem, než jdeme ven. Já sama si přitom kolikrát spálím nos,“ prozradila magazínu Viva.

Julia Roberts (2010)

Co na sebe Julia ještě prozradila?

Její beauty rutina:

„Ráno si vyčistím zuby. To je moje první (a někdy jediná) rutina. Když mám čas, čistím si pleť pěnou Mousse Radiance Clarifying Self od Lancôme a poté ještě aplikuju masku stejné značky Hydra-Intense.“

Její beauty katastrofa:

„V osmdesátkách jsem na tvář používala bílý rozjasňovač. Umíte si to představit?“

Její beauty vychytávka:

„Největším objevem pro mě byly kleštičky na řasy. A časem jsem se od svého kadeřníka naučila triky, jak si upravit vlasy. Nejsem sice tak dobrá jako on, ale jde to.“

V jakém "looku" se cítí nejlépe?

„Myslím, že mojí vizitkou jsou volné vlny a přirozený make-up s tenkou linkou na očích.“

Jaký střih vlasů se jí líbí?

„Chtěla bych nosit superkrátké mikádo, protože mi to připadá cool, ale můj kadeřník Serge Normant je rozhodně proti.“

Jaký nikdy nezkusila?

„Asymetrický střih.“

Její oblíbená vůně:

„Nejvíc se mi líbí dřevité vůně, nemám ráda ty přeslazené. Pačuli a zemité tóny jsou moje.“

Drží nějakou zvláštní dietu?

„Doma jedeme na gluten-free vlně. Nakupuju organické potraviny. Snažím se jíst zdravě a zodpovědně.“

Kterou ženu Julia obdivovala, když dospívala:

„Moje maminka byla velmi krásná, se svou perleťovou rtěnkou a očními linkami. Ale asi nejvíc jsem obdivovala Elizabeth Taylor.“

Na co myslí, když se dívá do zrcadla?

„Snažím se smířit s tím, že stárnu. A že se to bude dít, ať už se mi to líbí, nebo ne.“

Zdroj: Viva

Julia je známa také tím, že odmítá botox a nejrůznější estetické úpravy. Loni na sebe pro změnu upozornila na filmovém festivalu v Cannes bojkotem vysokých podpatků a na červený koberec zkrátka vyrazila bosa.

Jedinkrát v životě jsem zkusila botox a několik měsíců jsem měla permanentně překvapený výraz. Nebyl to pěkný pohled. Myslím, že by moje děti měly umět rozpoznat, kdy se na ně zlobím, kdy jsem šťastná a kdy jsem třeba trochu mimo.
Julia Roberts kráčí bosa po červeném koberci v Cannes (2016)

Je skvělé, že právě Julia Roberts, herečka, která reprezentuje ženskou přirozenost, máma tří dětí a první hollywoodská star, která už v 90. letech dosáhla na stejné platové ohodnocení jako její kolegové, je dávána za vzor jako nejkrásnější žena. A to už popáté během šestadvaceti let.

Podívejte se, jak šel čas s Julií Roberts:

Zajímají vás i jiné ženy, které hýbou světem?

Připomeňte si nejslavnější roli Julie Roberts: