Otevřenost v sexu se vyplatí. Jak na to?

Otevřenost v sexu se vyplatí. Jak na to? Zdroj: Shutterstock

Otevřenost v posteli je sexy. Víme, jak na to!

Muži otevřenost v sexu milují. Ten nedostatek studu je nakopává. Situace, kdy najednou necítíme sexuální spokojenost. Je normální, že chceme změnu. Znamená to, že žijeme.  

1. Mluvte za sebe

Nečekejte, až s tím začne váš partner, a zahajte rozhovor o sexu vy. Nejdřív se ptejte jeho, co mu dělá dobře, případně co z vašeho laskání považuje za zbytečné. Pak začněte mluvit o sobě. Popište mu své erotogenní zóny, co se vám líbí i co vás nevzrušuje. Pokud se chcete svěřit se svými erotickými fantaziemi, radíme opatrně. Ne každý snese informaci, že vás vzrušuje představa znásilnění partou mariňáků, vás coby vojenské důstojnice G. I. Jane.

Pokračování 2 / 5

2. Buďte přímá

Nemlžte a mluvte konkrétně. Výrok „myslím, že mám erotogenní zónu na prsou“ mu rozhodně řekne méně, než „vzrušuje mě, když mi mačkáš bradavky“. Hodně lidí má v posteli rádo sprostá slova. Jenže je poměrně těžké říct je člověku, se kterým jste se kdysi romanticky vodila za ruce, pak se spolu něžně milovali a teď třeba vychováváte děti. Ale buďte si jistá, že vaši odvahu ocení. To je na devadesát devět celých devět procent.

Pokračování 3 / 5

3. Piště milostné esemesky

Pokud je pro vás mluvení o sexu obtížné, pište svému milému ohnivé zprávy. Nebudete si připadat tak divně a jeho naučíte, že když mu pípne zpráva od vás, nemusí to být pokaždé jen pokyn typu „kup mlíko a rohlíky“. SMS + moje milá Z sex.

Pokračování 4 / 5

4. Vezměte si na pomoc literaturu

Existuje spousta dobrých knih, které vám mohou s milostným životem pomoci. Ve škole jsme se toho o sexu mnoho nenaučili. Ale nikdy není pozdě! Dozvědět něco nového o sobě nebo o druhém pohlaví se můžete vždycky. Zkuste třeba Weissova navigace sexem (P. Weiss, L. Ondřichová), Noční jízda (A. Hebr) nebo Jóga a sex (E. Haich).

Pokračování 5 / 5

5. Domluvte se na prvním kroku

Jestliže už máte za sebou rozhovor na téma „náš milostný život“, byli jste přímí, mluvili za sebe, přestali se zabývat tím, co bylo, ale začali plánovat, jak to změnit, dohodněte se na prvním kroku. Určete si cíl. Například, že do konce tohoto týdne navštívíte společně prodejnu s erotickými pomůckami. Přidejte k tomu zastávku u skleničky dobrého vína a můžete se nejen těšit na hezké odpoledne, ale ještě mít dobrý pocit z toho, že se společně posouváte dál. Směrem k lepším a smyslnějším zítřkům.

Článek připravil časopis Moje psychologie.

Doporučujeme

Načíst další články