Otevřelo Blue Box Café: U Tiffanyho si konečně můžete dát snídani!

Snídaně u Tiffanyho... Legendární snímek s Audrey Hepburn, kde se snídá maximálně před výlohou slavného klenotnictví (na samém začátku filmu, kdy Holly Golightly okukuje vystavené šperky a přikusuje k tomu croissant a popíjí kávu z kelímku). Nyní, po šestapadesáti letech, by si konečně mohla vychutnat svou kávu i uvnitř. V pátek zde totiž otevřela kavárna příznačně nazvaná Blue Box Café. 

Nová kavárna Blue Box Café (název odkazuje na ikonické krabičky s bílou mašlí) se nachází ve čtvrtém patře nad klenotnictvím Tiffany na Páté Avenue. Celá je stylově vymalována odstínem tiffany blue – tyrkysovou barvou, která je obchodní značkou společnosti Tiffany & Co.

Některé stěny jsou ozvláštněny zasklenými výklenky, které kopírují aktuální výzdobu výloh klenotnictví. Součástí jsou také mramorové obklady s tyrkysovým žíháním, modrá křesílka, modro-bílé nádobí z vlastní svatební kolekce Colorblock a překrásný výhled na Central Park. Člověk se má zkrátka cítit, jako by se sám ocitl uvnitř tyrkysové krabičky s překrásným šperkem.

Interiér Blue Box Café

A co si zde můžete dát? Je toho mnohem víc než croissant s kávou. Na menu jsou místní stylovky: club sandwich pojmenovaný podle zakladatele značky Charles Lewis Tiffany, salát s názvem Fifth Avenue nebo Blue Box dortík.

Blue Box Café už vítá první návštěvníky

Snídaně stojí 29 dolarů pro jednoho, oběd o deset dolarů víc. V obou případech však dostanete dva chody. K snídani kromě ovoce a croissantu například avokádový toust nebo vajíčka s lanýži, k obědu třeba houbovou polévku nebo BLT sendvič. Popřípadě si za 49 dolarů můžete objednat výběr čajů a zákusků.

Blue Box Café už vítá první návštěvníky

Možná si řeknete, že to není málo za snídani nebo polévku se sendvičem. Na druhou stranu je to pořád to nejlevnější, co si aktuálně můžete u Tiffanyho dopřát. A za ten zážitek to bezesporu stojí.

Blue Box Café už vítá první návštěvníky

Další fotografie z kavárny Blue Box Café najdete v galerii.