Oskaři 2020: Největší momenty | Ženy.cz
 


Oscar 2020: Největší momenty & to nejlepší z červeného koberce!

10. února 2020 • 06:31
Joaquin Pheonix, Renée Zellweger a Brad Pitt • Foto: profimedia.cz

92. ročník předávání nejprestižnějších filmových ocenění je za námi. Přinášíme významné momenty celého slavnostního večera a pochopitelně i výběr těch nejkrásnějších modelů z červeného koberce. 

Překvapivý doprovod

Leonardo DiCaprio a modelka Camila Morrone tvoří pár už od konce roku 2017. Od té doby je fotografové párkrát přistihli během společné dovolené nebo v ulicích města. Mladá modelka ho ale ještě nikdy nedoprovodila na žádnou společenskou akci. A vypadalo to, že ani na letošních Oscarech nebude sedět po jeho boku, protože na červený koberec dorazili každý zvlášť. Jenže! Hned pár sekund po začátku samotného galavečera nás záběr do prvních řad vyvedl z omylu. Na lukrativní místo mezi Leonardem DiCapriem a Bradem Pittem usedla právě Camila. Malý krok pro lidstvo, velký krok pro Camilu...

Také Brad Pitt překvapil svým doprovodem. Nebyla to bohužel Jennifer Aniston, jak by si většina z nás přála, ani nová partnerka, dcera či maminka, ale jeho dlouholetá manažerka Cynthia Pett-Dante. 

V první řadě nechyběl Brad Pitt, Camila Morrone a Leonardo DiCaprio V první řadě nechyběl Brad Pitt, Camila Morrone a Leonardo DiCaprio Autor: archiv firem

První Oscar

Hned první vyhlašovanou kategorií byl Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Svou první sošku Oscara si za roli Cliffa Bootha ve snímku Tenkrát v Hollywoodu odnesl favorizovaný Brad Pitt, který byl z úspěchu viditelně dojatý. Na závěr své děkovné řeči zmínil své děti, pro které cenu získal. Loňský rok byl rozhodně rokem Brada Pitta!

Brad Pitt Brad Pitt Autor: archiv firem

Shledání po letech

Letošní Oscaři se stejně jako ti loňští obešli bez moderátora. Ale rozhodně to nebylo na škodu. Na jevišti se díky tomu vystřídalo několik známých tváří, které uváděly hudební vystoupení a vyhlašovaly jednotlivé kategorie. Nejlepší „moderátorskou“ dvojicí byli rozhodně Diane Keaton a Keanu Reeves, kteří spolu v roce 2003 natáčeli film Lepší pozdě nežli později. Svou společnou historii zmínili během krátkého, ale úderného a vtipného úvodu a poté vyhlásili vítěze kategorie Nejlepší původní scénář. Poprvé si pro cennou sošku přišel korejský režisér Pon Džun-ho za film Parazit. V ten moment ještě netušil, že se na pódiu během večera objeví ještě třikrát. 

Diane Keaton a Keanu Reeves Diane Keaton a Keanu Reeves Autor: archiv firem

Hudební vystoupení

O nejlepší hudební vystoupení se rozhodně postaral rapper Eminem, který před publikem vyšvihl svůj mega hit Lose Yourself, za který vyhrál Oscara před sedmnácti lety. Za skvělou show si po právu vysloužil standing ovation. 

Velkým překvapením bylo také dojemné vystoupení jedné z největších hudebních hvězd současnosti Billie Eilish, která procítěně zazpívala cover notoricky známého hitu Yesterday od Beatles. Její vystoupení bylo věnováno památce filmových hvězd, které v loňském roce zemřely. 

Billie Eilish Billie Eilish Autor: profimedia.cz

Za ženská práva

Rasismus, ženská práva, sexuální obtěžování, politická situace a životní prostředí – to jsou témata, která k Oscarům v posledních letech neodmyslitelně patří. Do boje za rovnoprávnost pohlaví se letos pustila trojice hereček Brie Larson, Sigourney Weaver a Gal Gadot. Ty uvedly vůbec první dirigentku, pod jejíž taktovkou zahrál orchestr nominované filmové soundtracky. Silný ženský moment pak ještě podpořil samotný vítěz této kategorie. Stala se jím jediná nominovaná žena a vůbec první ženská vítězka této kategorie Hildur Guðnadóttir, která složila hudbu k Jokerovi. 

Brie Larson, Sigourney Weaver a Gal Gadot Brie Larson, Sigourney Weaver a Gal Gadot Autor: profimedia.cz

Korejský film přepsal dějiny

Kdo viděl snímek Parazit, rozhodně musí uznat, že se jedná o něco velkolepého a především odlišného. Film z Jižní Korey se přesto poněkud překvapivě stal největším hrdinou letošních Oscarů. Jak už jsme zmiňovali, režisér snímku získal sošku za původní scénář, ale tím to rozhodně neskončilo. Na pódium si zanedlouho přišel převzít také cenu za nejlepší cizojazyčný film, nejlepšího režiséra a nakonec i tu nejvýznamnější za nejlepší film roku.

Vítězný snímek Parazit Vítězný snímek Parazit Autor: profimedia.cz

Výsledky

Nejlepší film: Parazit

Nejlepší režisér: Pon Džun-ho (Parazit)

Nejlepší herec: Joaquin Pheonix (Joker)

Nejlepší herečka: Renée Zellweger (Judy)

Nejlepší herec ve vedlejší roli: Brad Pitt (Tenkrát v Hollywoodu)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli: Laura Dern (Manželská historie)

Nejlepší původní scénář: Pon Džun-hon (Parazit)

Nejlepší adaptovaný scénář: Taika Waititi (Králíček Jojo)

Nejlepší filmová hudba: Hildur Guðnadóttir (Joker)

Nejlepší cizojazyčný film: Parazit

Nejlepší animovaný film: Toy Story 4

Nejkrásnější šaty z červeného koberce najdete v galerii: 

Fotogalerie

12 fotografií

Link

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy