Nejkrásnější rozkvetlá místa na světě. Tady chcete být 1. máje políbena!

30. dubna 2017 • 06:00
Nejkrásnější rozkvetlé stromy a zahrady • Foto: Bored Panda

Jaro je jak stvořeno k líbání. A rozkvetlá příroda kolem nás svádí nejen k tomu, ale také k výletům ven. Jestli máte zrovna jiné plány nebo vám je překazilo počasí, zasněte se alespoň u těchto nejkrásnějších rozkvetlých míst. 

Běda tomu muži, který 1. máje nepolíbí svoji milou pod rozkvetlou třešní! Příroda kolem, plná plodnosti, krásy, lásky a očekávání nových zážitků, je k tomu jak stvořena a byl by hřích zůstat sedět doma a nevyrazit ven nadýchat se čerstvého vzduchu a vůně rozkvetlých stromů a květin. 

Víte ale, kde se vzala tato tradice? Jde o český svátek zamilovaných, který má ženě zaručit svěžest a krásu po celý následující rok. Původní kořeny ale můžete hledat už u germánských a keltských kmenů. První májová noc totiž byla považována za čas plodnosti

Dříve mladí muži stavěli májky pod okny své lásce a pokud se objevil nějaký sok, měl za úkol původní májku strhnout a nahradit ji tou svojí. Dívka pak měla svému chlapci dát za odměnu právě polibek. I když dnes nám naši drazí pod okny nic nestaví, tradice líbat se zůstala.

Ať už se chystáte nastavit tvář svému milému anebo pro svěžest a krásu raději sáhnete po hydratačním krému, zpříjemněte si tento čas prohlédnutím fotografií nejkrásnějších rozkvetlých stromů a zahrad. Rozněžní každého! 

A co vy? Líbáte se pod rozkvetlým stromem? 

Fotogalerie

29 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy