Vyrobeno z lásky: 3 páry, které stojí za vaší oblíbenou kosmetikou

Milujeme značky s příběhem. A nejlepší příběhy jsou ty, na jejichž začátku je velká láska. Mezi kosmetickými značkami takových najdete několik. 

Omorovicza - Osud v termálních pramenech

Tenhle příběh se začal psát už před dvěma sty lety. Tehdy maďarská rodina Omoroviczů nechala v Budapešti, hlavním městě termálních pramenů, postavit léčebné Racz Spa. Během dalších let se členové rodiny rozprchli různě po světě, až se na začátku tohoto století jejich potomek Stephen de Heinrich Omorovicza rozhodl vrátit do Budapešti a jít ve stopách svých předků. A právě tehdy potkal mladou americkou diplomatku Margaret.

Když spolu pak odpočívali v místních termálních lázních a obdivovali účinky pramenů bohatých na minerály na jejich pleť, došlo jim, že to je právě to, čemu by se měli v budoucnu věnovat. Samozřejmě společně.

Inspirováni dlouhou historií maďarských termálních pramenů pak v roce 2005 začali experimentovat s různými metodami, jak z termálů získat jejich účinné látky a využít je v kosmetice, a značka Omorovicza byla na světě.

Od samého počátku nabízí péči proti stárnutí a využívá jedinečnou patentovanou technologii Hydro Mineral Transference, kterou vyvinula prestižní maďarská laboratoř ověnčená Nobelovou cenou za objev vitamínu C. Znamenalo to opravdový přelom v oboru, protože do té doby znamenala vstřebatelnost minerálů do pleti kvůli jejich omezené biodostupnosti zásadní problém, a právě tahle metoda našla způsob, jak přeměnit minerály, uchovat jejich účinné látky a ještě je dopravit do hlubších vrstev pokožky.

Všechny produkty značky Omorovicza vytvořili Stephen a Margaret tak, aby pomáhaly napravovat škody a podpořit tvorbu kolagenu v pleti, čímž se zlepší její pevnost a pružnost. Mezi jejich nejoblíbenější přípravky patří Copper Peel, který pracuje ve dvou fázích, díky kterým vyhlazuje a také redukuje póry.

Kultovním produktem je také Thermal Cleansing Balm bohatý na vápník a hořčík, který značka získává z léčivého bahna maďarského termálního jezera Hévíz. V Česku přípravky značky Omorovicza seženete v Ingredients, ošetření touto kosmetikou můžete vyzkoušet v Ava Spa v pražském hotelu Four Seasons.