Nejkrásnější modelky 90. let: Jak vypadají dnes? | Ženy.cz
 


Nejkrásnější modelky 90. let: Jak vypadají dnes?

8. března 2019 • 06:00
 • Nejkrásnější modelky 90. let: Jak vypadají dnes?

  Kendall Jenner, Rosie Huntington-Whiteley nebo Chrissy Teigen  to jsou nejlépe placené modelky současnosti. O přirozené kráse se v jejich případě nedá mluvit. To topmodelky 90. let byly jiné! Připomeňme si největší ikony přehlídkových mol tehdejší doby. A jak vypadají dnes?

  Kate Moss (45)

  Když bylo malé Kate čtrnáct, objevila ji Sarah Doukas z modelingové agentury Storm. A za pár měsíců už byla z Kate Moss hvězda světového formátu, která odstartovala novou éru modelingu s názvem waif look (vagabund). Její kariéra byla prošpikovaná divokými večírky, alkoholem i drogami a také tato životní etapa se podepsala na jejím současném vzhledu. Přesto ani dnes není v "modelingovém důchodu". Letos se například stala tváří Yves Saint Laurent. 

  Kate Moss Kate Moss Autor: profimedia.cz

  Další slavné modelky 90. let najdete na další stránce >>

 • Naomi Campbell (48)

  Naomi začala s modelingem v patnácti letech a brzy si vybudovala pozici jedné z nejžádanějších modelek 90. let. Přestože téměř za rok oslaví padesátku, stále se prochází po přehlídkových molech a vypadá fantasticky! 

  Naomi Campbell Naomi Campbell Autor: profimedia.cz
 • Linda Evangelista (53)

  Další ikonou přehlídkových mol i módních magazínů byla bezesporu Linda Evangelista, která proslula svým výrokem "Nevylézám z postele za méně jak deset tisíc dolarů." Štíhlou postavu se jí nepodařilo udržet, a tak se narozdíl od svých tehdejších kolegyň modelingu už několik let nevěnuje. 

  Linda Evangelista Linda Evangelista Autor: profimedia.cz
 • Helena Christensen (50)

  Dánská modelka prorazila do světového modelingu, když zvítězila v soutěži krásy Miss Copenhagen. Nejenže se stala jednou z nejvýraznějších tváří modelingu v 90. letech, ale také byla dva roky andílkem Victoria's Secret. Přestože na konci loňského roku oslavila padesátku, vypadá perfektně. 

  Helena Christensen Helena Christensen Autor: profimedia.cz
 • Claudia Schiffer (48)

  Múza Karla Lagerfelda Claudia Schiffer začala s modelingem v sedmnácti letech. Tehdy si ji vybrala na focení pro magazín Elle reklamní fotografka Ellen von Unwerth, která z ní udělala hvězdu. Dnes má Claudia tři děti, žije v Británii a stále se pyšní perfektní postavou. 

  Claudia Schiffer Claudia Schiffer Autor: profimedia.cz
 • Christy Turlington (50)

  Malá Christy jezdila závodně na koni a právě na jednom závodu ji objevili fotograf. Díky němu podepsala smlouvu s malou modelingovou agenturou a brzy o ni měla zájem prestižní agentura Ford. Modelkou na plný úvazek se stala v osmnácti letech. V 90. letech patřila mezi trojici neúspěšnějších modelek společně s Lindou Evangelistou a Naomi Campbell. 

  Christy Turlington Christy Turlington Autor: profimedia.cz
 • Tyra Banks (45)

  Tehdy patnáctiletou Tyru odmítly čtyři modelingové agentury, než se jí konečně podařilo podepsat smlouvu. V šestnácti letech už patřila mezi nejžádanější modelky tehdejší doby. Tyra Banks je vůbec první Afroameričankou, která ozdobila titulní strany magazínu GQ a Sports Illustrated. Od roku 1997 až do roku 2005 patřila mezi andílky Victoria's Secret. 

  Tyra Banks Tyra Banks Autor: profimedia.cz
 • Eva Herzigová (45)

  Do úzké modelingové špičky se podařilo v 90. letech proniknout i Češce Evě Herzigové. Díky reklamě na podprsenky jí ve světě přezdívali Miss Wonderbra nebo také Marilyn Monroe Východu. Se svým snoubencem a třemi syny žije v Londýně. 

  Eva Herzigová Eva Herzigová Autor: profimedia.cz
 • Cindy Crawford (53)

  V šestnácti letech prorazila do světového modelingu, kde za sebou zanechala nespočet úspěchů. Cindy byla bezesporu jednou z nejvýraznějších tváří 80. i 90. let. A pomyslný štafetový kolík od ní přebrala její dcera Kaia Gerber, která patří dnes mezi světovou modelingovou špičku. 

  Cindy Crawford Cindy Crawford Autor: profimedia.cz
 • Carla Bruni (51)

  Carla Bruni začala s modelingem až v devatenácti letech, což je oproti jiným poměrně pozdě. Ovšem i tak se dokázala stát jednou z nejlépe placených modelek 90. let. Když ukončila modelingovou kariéru, vydala se na dráhu zpěvačky. Hudbě se nepřestala věnovat, ani když se stala první dámou Francie. 

  Carla Bruni Carla Bruni Autor: profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy