Nebi blíž. Objevte nejkrásnější vyhlídky nejen v Praze

11. dubna 2017 • 06:00
 • Zkuste na chvíli odlepit nohy od země a podívat se na svět z nebe. Nebojte, nemusíte absolvovat let v čemkoli, stačí jen vyšlápnout pár schodů a uvidíte svět s nadhledem z věže nebo z rozhledny. Nejen Praha jich má dost.

  Zhluboka se nadechnout, rozevřít náruč a cítit se svobodně nebo se schoulit do náruče vašeho milovaného a vychutnat si ten krásný pohled. Už v druhé polovině 19. století zřejmě toužili po tom samém.

  Vášnivý, rozervaný romantismus nám přinesl stavbu rozhleden. No a věže, ty už tu byly odpradávna. Trochu neúspěšný pokus Babylonské věže to odstartoval a dnes se můžeme rozhlédnout z miliónu z nich.

 • Astronomická věž Klementinum Astronomická věž Klementinum Autor: Profimedia.cz

  Astronomická věž Klementina. Nejen pro srdce knihomolky 

  Dvaasedmdesát schodů vás vynese do výšky kolem padesáti metrů. Hlava se vám lehce zatočí nejen z točitých schodů, ale i z výhledu na Staré Město. Konečně uvidíte. Všechno. Žádný turista bránící ve výhledu.

  A když už budete v Klementinu, zajděte se podívat, jaké bude počasí, a podívejte se na nejstarší způsob meteorologického měření ve střední Evropě. Čas tu běží tak rychle. Důkazem vám budou sluneční hodiny, které jsou všude kolem vás.

 • Majestátný Petřín Majestátný Petřín Autor: Petra Kubalová

  Petřín. Trochu blíž Paříži

  Romantika v Paříži? Ale proč jet tak daleko? Vyběhněte si na mladší sestru Eiffelovky. Nebojte se chladnějšího počasí, o to víc se přimáčknete ke své drahé polovičce.

  Z výšky 378 metrů si pod lehkou závratí prohlédnete vše. Plánujte, sněte, dívejte se do budoucnosti, vždyť i Petřínská rozhledna byla jedním splněným snem Klubu českých turistů z roku 1889. Tak proč ne ty vaše.

 • Věž Českého muzea hudby Věž Českého muzea hudby Autor: Profimedia.cz

  S hudbou v duši na věž Českého muzea hudby

  To, co dokáže hudba s vaší duší, to vám poskytne i výhled z osmiboké kopule bývalého kostela sv. Máří Magdaleny na Malé Straně, dnes budovy Českého muzea hudby. Pod vámi budou ukryty poklady z per českých hudebníků a nad vámi už jen nebe.

 • Tančící dům Tančící dům Autor: Profimedia.cz

  Tančící dům. Zatančit si jako Ginger a Fred

  Co je romantičtější víc než tanec? A pod hvězdami? Postavte se do taneční figury a udělejte pár houpavých tanečních kroků na střeše Tančícího domu. Hlava se vám zatočí nejen z otoček, ale i z pohledu na mocnou Vltavu a Pražský Hrad. Ty, které chtějí víc, mohou z výšky omrknout i vedlejší dům, ve kterém žil Václav Havel.

 • Nebi blíž na Lahovickém mostě Nebi blíž na Lahovickém mostě Autor: Standa Angel

  Autem do oblak. Rozhledna na Lahovickém mostě

  Jsou vám věže malé? Udělejte si vyhlídku rovnou z mostu. V roce 2003-2004 ji zbudovali při výstavbě mostu. Před vámi se rozprostře výhled přes Berounku na jih a západ k Lahovicím a Radotínu. K vyhlídce autem nebo autobusem ze Smíchovského nádraží, pak po 32 schodech zdoláte 9 metrů a už se jen kocháte.

 • Televizní věž Žižkov Televizní věž Žižkov Autor: Profimedia.cz

  Žižkovská věž. Stylově a romanticky ve dvou

  Chcete-li výhled ve velkém stylu, vyleťte na nejvyšší stavbu České republiky. Kolena se vám podlomí nejen z 360° vyhlídky, ale i pod skvělým industriálním designem. Nebo ne? Posuďte sami a omrkněte tuto kontroverzní stavbu.

  Nejen Praha je plná věží. Každé město má tu svou. Najděte si ji a na chvíli nebuďte nohama na zemi. Inspiraci můžete najít ve fotogalerii.

  Fotogalerie

  16 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy