Anet Antošová: Česká královna twerku

Kdo všechno twerkuje? Miley Cyrus twerkuje. Beyoncé twerkuje. Sdružení britských maminek na internetu twerkuje. Brazilský gay tým twerkuje. Všichni twerkují. Ale jen jedna tanečnice se může nazývat královnou českého twerku: Anet Antošová.

Milujeme twerk. Komu by se taky nelíbilo sexy kroucení pánví a především ženským pozadím. Pohyby vycházejí ze západoafrických tanců, ale moderní pojetí tance známe z dancehallu a bounce. V posledních letech se ve světě strhla úplná twerkařská mánie.

„Twerk jsem poprvé zaregistrovala přes internet, jako součást hip hopu a dancehallu,“ říká věčně usměvavá Anet Antošová. Tato mladá tanečnice, lektorka a choreografka začala jako první v Česku tancovat a propagovat twerk. Za což si vysloužila přezdívku královna českého twerku.

Anet účinkuje v muzikálech, televizních show nebo na koncertech. Na svém kontě má však i spolupráci např. s Kanyem Westem a raperem Pushou-T!

„Neplánovala, jsem že budu tancovat s Kanye Westem. Ale prostě se to stalo. Došel mi mail, a já s ním jela tour!“

„If you work really hard and you are kind, amazing things will happen - pokud makáš skutečně tvrdě a jsi pokorný, stanou se úžasné věci,“ řekla mi poprvé, když jsme se potkali před třemi lety.

Tenkrát byla Anet jako zjevení na české taneční scéně. Tahle drobná holka z Liberce se vtlačila na scénu nikoli po hlavě, ale spíše po zadku. A nedalo se jí vyhnout.

Byla první kdo tento druh tance v Česku začal vyučovat. Anet Antošová je však mnohem víc než jen holka s pěkným zadkem. Trochu nejistě se ptám, jestli jí nevadí, že si ji lidé spojují práve s jejím... jak ona sama říká zadečkem.

„Právě naopak, je to určitý znak, který mě charakterizuje a díky kterému jsem se dostala do podvědomí veřejnosti. Vlastně mě to baví. Je úsměvné, že si někteří myslí, že vrtění je to jediné, co dělám a umím. Ale moudří vědí, čím vším se zabývám,“ směje se.

Vedle twerku vede lekce tance a semináře, má dokonce i kolekci oblečení a doplňků Twerk by Anet. „Abych řekla pravdu, tohle jsem nikdy neplánovala. To, že budu profesionální tanečnicí, lektorkou, choreografkou, nevím čím vším, a že se tím budu parádně živit. Všechno se v mém životě odehrává tak nějak samo, já jen přijímám výzvy, jak mi přijdou do cesty, a peru se s nimi. Ten adrenalin prostě miluju.“

Působí velice optimisticky, její pozitivní energie je úplně nakažlivá. Víc takových lidí bychom potřebovali kolem sebe, napadne vás v její blízkosti. „Když člověk dělá věci, který ho baví a naplňují, jde to samo! Snažím se vyhnout lidem, věcem a situacím, ze kterých cítím negativní energii. Případně takové lidi odstřihávám ze života. Neztrácím čas s věcmi, které nemohu změnit.“

Anet dokončila magisterské studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, specializace gymnastika. Proč sis vybrala právě tuhle školu?

„Mám ráda výzvy. A skloubit práci se školou byla velká výzva. Já prostě ráda lezu na Mount Everesty.“

Žena, která se v minulosti stala několikanásobnou mistryní ČR, vicemistryní Evropy a finalistkou MS v kategorii Hip Hop Solo, říká, že výzvy ji posunují v životě dál.

Když se Anet ptám, zda je ženou činu, vypálí, že je to její druhé jméno. „Raději dělám, než o věcech jen mluvím.“ Na práci ji prý nejvíc naplňuje přidaná hodnota, která mnohým zůstává skrytá.

„Není to o penězích. Je to o dopadu na lidi. Ať jsou to děti, dospělí, ženy, muži, kamarádi, či fanynky, ať už z Čech, nebo ze zahraničí. Mě baví ten druhotný efekt, který vzniká. Že to lidi inspiruje a motivuje. To jsou věci, který pro mě mají hodnotu. A jestli jich budu dosahovat v divadle, twerkem, stáním na hlavě nebo hýbáním ušima, je mi jedno. Baví mě ovlivňovat životy druhých.“ Anet je velmi temperamentní a srší z ní energie.

Jak se dá taková žena zkrotit? „Těžko. Velice těžko. Ale když to někdo dokáže, tak jsem jako beránek!“

Článek připravil časopis ForMEN.