Komiksový rekord: obrázek s Tintinem se vydražil za 40 milionů

Dražba originálních pláten s příběhy o Tintinovi trhla rekord. Za výjev z titulní stránky sešitu První kroky na Měsíci kupec zaplatil  1,55 milionu eur, tedy asi 40 milionů korun. Informovala o tom agentura AFP.

Dražební agentura Artcurial původně odhadovala cenu perokresby o velikosti 50 krát 35 centimetrů od belgického autora s pseudonymem Hergé na 700 tisíc až 900 tisíc eur.

O titulní obrázky komiksových knížek a šešitů je v posledních letech velký zájem. Například obrázek z roku 1932 z titulní stránky komiksu Tintin v Americe se v roce 2012 prodal na dražbě v Paříži za 1,3 milionu eur.

O originály titulních stránek kreslených příběhů o Tintinovi je velký zájem

Autorem příběhů o reportéru Tintinovi je komiksový tvůrce Hergé, vlastním jménem Georges Remi. Jeho dílo patří mezi nejpopulárnějších kreslené příběhy vůbec. Přeloženy byly do více než 50 jazyků, celkem se sešitů s 24 příběhy prodalo více než 200 milionů.

První kreslený příběh o Tintinovi se objevil v roce 1929 v příloze katolického bruselského týdeníku Le Petit Vingtieme. Mladý Belgičan si to v něm namířil rovnou do Sovětského svazu.

První Tintinovou výpravou byla cesta do Sovětského svazu

Víte, že ...

Novinář Tintin nikdy nenavazoval vztahy se ženami? V jeho příbězích se objevují sporadicky a pokud ano, tak jsou staré nebo jde spíše o karikatury.