Hvězdy na obzoru: Fešák Eddie a další nové tváře ve Stranger Things

3 min čtení

3 min čtení

Stranger Things jsou po tříleté pauze zpět! Spolu s nimi se samozřejmě vrací i oblíbená ústřední parta, která z dětského věku vyrostla do ryzí puberty. A i když jsou Eleven, Mike, Will, Dustin i Lucas stále skvělí, pozornost si zaslouží také jejich spolužáci. Jaké čerstvé tváře – a potenciální nové herecké hvězdy – přinesla čtvrtá řada populárního seriálu?

Jeden z prvních velehitů Netflixu a dodnes jeden z jeho nejúspěšnějších projektů. Seriál Stranger Things spatřil světlo světa v roce 2016 a kromě osmdesátkové estetiky, kterou ve velkém vrátil na výsluní ve všech oblastech popkultury od hudby až po módu, a chytrého příběhu s hororovým a sci-fi nádechem si srdce diváků získal také díky ústřední partě dětských hrdinů. Jejich představitelé se téměř přes noc stali hvězdami a někteří z nich – primárně Millie Bobby „Eleven“ Brown – nyní platí za hlavní ikony generace Z.

TIP NA VIDEO: Z nenápadného projektu největším hitem Netflixu – připomeňte si Stranger Things a jejich cestu k úspěchu

S každou další sérií pak přicházely čerstvé postavy – a čerstvé herecké tváře – z nichž se zejména Max (Sadie Sink), Erica (Priah Ferguson) a Robin (Maya Hawke) v popularitě bez problému vyrovnají původnímu ansámblu. Jací nováčci obohatili aktuální čtvrtou sérii?

Jamie Campbell Bower (Henry)

Náš seznam musí bez diskuze začít Jamiem Campbellem Bowerem, i když zároveň stojí trochu mimo něj. Jeho postava sice je nová, on sám ale ve filmovém a seriálovém světě žádným nováčkem není. Fanoušci fantasy hitů si ho jistě vybaví z Twilight ságy (zahrál si v ní nelítostného Caiuse) nebo z Harryho Pottera (tam se doslova mihl v úloze mladého Grindelwalda). Jeho prvním filmem vůbec byl Burtonův Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street. Rodiče pohledného Londýňana pracují v hudební branži, a tak nepřekvapí, že vedle herectví se Bower věnuje i hudební kariéře. Jeho úlohu ve Stranger Things kvůli spoilerům přibližovat nebudeme, ale pokud už teď patříte k jeho fanouškům, užijete si ho dost.

Loading

Další nadějné nové tváře ze Stranger Things najdete v dalších kapitolách. >>>