Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Hvězdy na obzoru: Fešák Eddie a další nové tváře ve Stranger Things

Stranger Things jsou po tříleté pauze zpět! Spolu s nimi se samozřejmě vrací i oblíbená ústřední parta, která z dětského věku vyrostla do ryzí puberty. A i když jsou Eleven, Mike, Will, Dustin i Lucas stále skvělí, pozornost si zaslouží také jejich spolužáci. Jaké čerstvé tváře – a potenciální nové herecké hvězdy – přinesla čtvrtá řada populárního seriálu?

Jeden z prvních velehitů Netflixu a dodnes jeden z jeho nejúspěšnějších projektů. Seriál Stranger Things spatřil světlo světa v roce 2016 a kromě osmdesátkové estetiky, kterou ve velkém vrátil na výsluní ve všech oblastech popkultury od hudby až po módu, a chytrého příběhu s hororovým a sci-fi nádechem si srdce diváků získal také díky ústřední partě dětských hrdinů. Jejich představitelé se téměř přes noc stali hvězdami a někteří z nich – primárně Millie Bobby „Eleven“ Brown – nyní platí za hlavní ikony generace Z.

TIP NA VIDEO: Z nenápadného projektu největším hitem Netflixu – připomeňte si Stranger Things a jejich cestu k úspěchu

S každou další sérií pak přicházely čerstvé postavy – a čerstvé herecké tváře – z nichž se zejména Max (Sadie Sink), Erica (Priah Ferguson) a Robin (Maya Hawke) v popularitě bez problému vyrovnají původnímu ansámblu. Jací nováčci obohatili aktuální čtvrtou sérii?

Jamie Campbell Bower (Henry)

Náš seznam musí bez diskuze začít Jamiem Campbellem Bowerem, i když zároveň stojí trochu mimo něj. Jeho postava sice je nová, on sám ale ve filmovém a seriálovém světě žádným nováčkem není. Fanoušci fantasy hitů si ho jistě vybaví z Twilight ságy (zahrál si v ní nelítostného Caiuse) nebo z Harryho Pottera (tam se doslova mihl v úloze mladého Grindelwalda). Jeho prvním filmem vůbec byl Burtonův Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street. Rodiče pohledného Londýňana pracují v hudební branži, a tak nepřekvapí, že vedle herectví se Bower věnuje i hudební kariéře. Jeho úlohu ve Stranger Things kvůli spoilerům přibližovat nebudeme, ale pokud už teď patříte k jeho fanouškům, užijete si ho dost.

Další nadějné nové tváře ze Stranger Things najdete v dalších kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Joseph Quinn (Eddie Munson)

Vyvrhel, odpadlík (v kontextu středoškolského studia spíše propadlík), sarkastický metalák, šéf klubu Hellfire a coby sympatický protipól správňáka Stevea také pomyslný čertík na Dustinově rameni. Eddie Munson je jednou z nejvýraznějších nových postav v Hawkinsu a jeho představitel Joseph Quinn zase horký adept na příštího idola dívčích a chlapeckých (a vlastně i ženských a mužských) srdcí. Devětadvacetiletý britský herec si premiéru odbyl v seriálu Dickensian, zaujal v minisérii HBO Kateřina Veliká, kde ruskou carevnu ztvárnila Helen Mirren, ale i v oceňovaném počinu Stevea McQueena Sekerka. Pro Josepha, kterého byste ještě nedávno nenašli ani na Instagramu, a jeho kariéru jsou tedy právě Stranger Things oním velkým průlomem. Nemůžeme se dočkat, v čem ho uvidíme příště!

Pokračování 3 / 7

Grace Van Dien (Chrissy Cunningham)

To dcera Caspera Van Diena(Hvězdná pěchota) Grace je oproti Quinnovi ostřílenou herečkou. Má za sebou řadu filmových projektů, většina z nich ale zapadla nebo je na filmových databázích zdobí minimální hodnocení. Ve Stranger Things hraje Grace Van Dien roztleskávačku Chrissy, která za jemně půvabným kukučem ukrývá temné tajemství. Herečce je 25 let, narodila se v Kalifornii a kromě hraní také režíruje – v roce 2020 natočila svůj první film, krátkometrážní Monsters and Muses.

Pokračování 4 / 7

Mason Dye (Jason Carver)

Co potřebuje roztleskávačka kromě uniformy a pružných nohou? Atraktivního přítele, samozřejmě – ideálně kapitána fotbalového týmu. I Chrissy ze Stranger Things ho má: chodí totiž s blonďákem Jasonem, který jako spousta namistrovaných sportovců v amerických filmech a seriálech ze středoškolského prostředí schovává potlačovanou agresi za konzervativní slova o víře a morálce – a nemůže se dočkat, až ji pustí ven. Přirozeně se nemá příliš v lásce s Eddiem. Jasona hraje americký herec Mason Dye. Ten se narodil v Oklahomě, má dva sourozence, jeho mladší sestra tvoří polovinu country dvojice Maddie & Tae. Dosud jsme ho mohli zahlédnout zejména v epizodních seriálových rolí.

Pokračování 5 / 7

Amybeth McNulty (Vickie)

Od minulé série všichni milujeme Robin, to je bez debat. A proto jí přejeme, aby našla polovičku svých snů. Tou by mohla být Vickie, Robinina spoluhráčka ze školní kapely, po níž favoritka s tváří Mayi Hawke nesměle pokukuje. Jak to mezi nimi dopadne? To se dozvíme až v červenci, víme ale, že představitelka Vickie Amybeth McNulty je po čertech zajímavá. Herečka irsko–skotsko-kanadského původu se narodila v Letterkenny v Donegalu. Místo klasické školy se v dětství učila doma, herectví a balet studovala coby členka dětského souboru divadla An Grianán. Jejím dosud největším úspěchem byla hlavní role v netflixáckém seriálu Anne s E na konci. Za svůj výkon v něm byla oceněna Canadian Screen Awards a ACTRA Toronto Awards.

Pokračování 6 / 7

Eduardo Franco (Argyle)

V první epizodě vypadal tak nenápadně… Jonathanův kamarád a huličský parťák Argyle dodává hororové čtvrté sérii Stranger Things místy velmi potřebnou komediální úlevu. Jeho představitel Eduardo Franco je sedmadvacetiletý herec a komik z Arizony. Začínal v reklamách, mezi jeho nejvýraznější dosavadní role patří Spencer Diaz v Americkém vandalovi a Theo z komedie Šprtky to chtěj taky. Fanoušek sci-fi a komiksů se rovněž věnuje hudební dráze: je součástí hiphopového dua Dumb Bitches w/ Internet.

Pokračování 7 / 7

Élodie Grace Orkin (Angela)

Eleven to ve světě mimo Hawkins nemá jednoduché. Jedním z důvodů je její nová spolužačka Angela, která ji od prvního dílu šikanuje a ponižuje, jakkoliv může. Odpudivě zlou středoškolskou královnu hraje čerstvě osmnáctiletá Élodie Grace Orkin. Stále ještě spíše začínající herečka se zatím nejvýrazněji projevila v jedné z hlavních rolí muzikálového seriálu pro teenagery Stage Fright.