Důkaz pro mnohé škarohlídy, že i ona musí cvičit.

Důkaz pro mnohé škarohlídy, že i ona musí cvičit. Zdroj: instagram/@a_body_positive_jazzy

Jasmine s manželem a dvěma dětmi.
Jasmine trvalo dlouhá léta, než se se svojí postavou smířila.
Jasmine je se svojí postavou smířena.
Na svém instagramu se setkala i s negativními reakcemi.
Jasmine se svojí dcerou.
10
Fotogalerie

Fotka páru v plavkách obletěla svět a mnohé překvapila. Proč?

Představte si, že se na dovolené vyfotíte v plavkách se svým partnerem a ten obrázek okamžitě obletí celý svět. Všichni jej komentují, pozitivně i negativně. Kdo o takovou slávu stojí? Třeba Jasmine Owens. 

Vzpomínáte si na Annu Polívkovou coby Jolanu ve filmu Účastníci zájezdu? Když na konci vysvětluje své mámě, proč si místo hezouna vybrala podivína nepříliš přitažlivého vzhledu, argumentuje, že ona, se svým velkým nosem a hroznou postavou (tedy podle ní) nemá na nikoho lepšího. Jenže proč by k sobě vlastně meli pasovat jen "hezký-hezká", "ošklivý-ošklivá", "tlustý-tlustá"?

Naštěstí začíná tyto zažité stereotypy na internetu válcovat směr body positive, který prosazuje přijetí vlastního těla – takového, jaké je. Příkladem je i Jasmine Owens, která minulý týden na svém instagramu zveřejnila fotografii se svým manželem v plavkách.

Jasmine s manželem a dvěma dětmi.
Jasmine s manželem a dvěma dětmi. | Zdroj: instagram/@a_body_positive_jazzy

Čí je pekáč buchet?

Co je na tom divného? Právě, že nic. Ale mnozí se zarazí u toho, že zatímco on má na břiše pekáč buchet, ona vypadá spíše jako kdyby je snědla. A vůbec se za to nestydí, za což jí tleskáme! K fotografii napsala, že její muž i po všech těch letech, co jsou spolu, stále miluje každou její křivku, každý záhyb, každou linii strií nebo ďolíček celulitidy.

Jasmine přitom mnohokrát zapochybovala, proč zrovna ona je tou, kterou si její muž vybral – když nemá ploché břicho, i když se jí tělo při chůzi třese, i když se zadýchává při cestě do schodů.

Když diety nefungují

I Jasmine Owens vyzkoušela nejednu dietu, hlídala si, co jí, snažila se zhubnout. Nikdy se jí to ale nepodařilo, a tak se rozhodla jít druhou cestou. Tedy přijmout své tělo takové, jaké je. "Byly roky, kdy jsem si kvůli své postavě nedokázala užívat život naplno. Jednou jsem ale stála nahá před zrcadlem, dívala se na sebe a řekla jsem si dost. Koupila jsem si dvojdílné plavky a nakonec jsem se odvážila vyjít v nich na mezi lidi," vypráví.

Jasmine trvalo dlouhá léta, než se se svojí postavou smířila.
Jasmine trvalo dlouhá léta, než se se svojí postavou smířila. | Zdroj: instagram/@a_body_positive_jazzy

Svoji cestu zveřejnila i na instagramu, kde se setkala s pozitivními reakcemi od lidí, kteří ji podporují. Neobešlo se to samozřejmě ani bez těch hanlivých, kterých sice bylo minimum, ale i tak ji to ranilo. Naštěstí jí byl oporou manžel, který ji neustále přesvědčuje o tom, že ona je pro něj tou nejkrásnější.

A my Jasmine nejen tleskáme, ale jdeme se samy podívat do zrcadla a najít na sobě alespoň pět věcí, které se nám líbí. A vy to udělejte také!