Po čem muži touží?

Po čem muži touží? Zdroj: Profimedia.cz

Ženy očima muže: Co muži chtějí

Spisovatel Milan Kundera rozvedl v jedné ze svých knih velice zajímavou myšlenku. Zamyslel se nad faktem, že pokud by muž dostal na výběr vyspat se s krasavicí, nebo s ní byl vidět, ale bez možnosti sexu, naprostá většina mužů by si automaticky vybrala to první. Ve skutečnosti však podle Kundery muži lžou. Dělají totiž pravý opak! Ta nejkrásnější náplast na mužské sebevědomí je totiž modelka po boku.

Taky jsem chtěl žít s modelkou. Myslím ale, že už to mám za sebou a jsem rád. Byl jsem mladý a blbý. Vzpomínám si přesně, co mi na tom vadilo. Kolem mých krásných bývalek se neustále motali podivní nápadníci a já se mohl užárlit k smrti. Co když mi ji některý přebere? A další věc: v posteli nebyly nic moc. Jako by si krásné ženy myslely, že tu jejich část práce někdo udělá za ně. Ale co je nejdůležitější, čím jsem byl starší, tím víc jsem si uvědomoval, že je nevyhnutelné, aby jejich stále stoupající nároky někdo dokázal uspokojit líp než já. A taky se tak nakonec stalo.

Moje žena samozřejmě není modelka. Jak říkají mí jízliví kamarádi, na mě je ale dobrá. Jsem s ní šťastný, ale i tak se někdy po nějaké krasavici otočím. Ale spíš se pozorně podívám na toho, kdo je vedle ní. Obstarávat právě krásnou ženu je pro muže jedna z největších pakáren na světě. A já jsem vážně rád, že u této řehole nemusím být. Upřímnou soustrast, chlape! Takhle zaplatit si společnici a sem tam si s ní vyjít mezi lidi, to by mě bavilo. Anebo využít trochu jinou, dražší službu... Kdepak modelka, ta mi nesmí do baráku! Navíc jedna stará pravda říká, že pokud je někde nějaká krasavice, vedle ní je většinou muž, který s ní nechce spát.

Taky mě děsí ještě jedna věc: co když to v tom Kunderovi nebylo? Prošel jsem si všechny romány, ve kterých by to mohlo být, ale zmíněnou pasáž jsem nenašel. Abych to četl zase všechno znovu, už bohužel nemám tolik času. Třeba jsem to celé pomotal a s těmi muži je to ve skutečnosti jinak. Kdo vlastně ví, co muži chtějí...