Zaujměte na první pohled!

Zaujměte na první pohled! Zdroj: Shutterstock

Řekněte to tělem: rychlokurz svádění beze slov

První dojem je přesně to, co si o nás lidé zapamatují a také to poslední, co zapomenou. Slova tvoří pouze pět procent, zbytek si říkají naše těla.

Reagujeme vzájemně na postoje, výrazy tváře, pohledy, gesta, mimiku, tón hlasu… Díky těmto projevům, i když nevědomým, dáváme okolí najevo, kdo jsme a jací jsme. I to zda máme zájem nebo ne.

Při flirtování a zamilování vnímáme neverbální komunikaci intenzivněji. Pohled do očí by měl trvat vždy jen na pár vteřin. Pokud se žena dívá do očí partnera déle, působí jako koketa. To samé platí pro pány.

Náklonnost a sympatie se dají vyčíst z lehkých dotyků. Ženy projevují sympatie tím, že si pohrávají s vlasy, odhalují zápěstí a kotníky, naklánějí hlavu na stranu, přejíždějí po sklenici prstem, nebo se jemně dotýkají svého oblečení.

Když mají skutečný zájem, nevynechají možnost dotknout se partnera: třeba jen ramenem nebo rukou. Pokud zájem nemají, všem dotykům se striktně vyhýbají.

Muže, který nemá upřímný zájem, prozradí deficit známek nejistoty a rozpaků, které při opravdovém zájmu prožíváme. Chybí i upřímný úsměv, který je charakteristický vějířkem vrásek kolem očí. Do přízně se obvykle snaží vetřít lichotkami nebo důvěrnými narážkami.

Na rande:

Předklon, přiblížení se - zájem o téma, o nás, aktivní účast na rozhovoru Odklon, vzdálení se - nezájem, může znamenat i téma, o kterém nechce druhá strana mluvit Náklon hlavy na stranu: zájem o nás i téma rozhovoru Zrcadlení – zájem, snaha se přiblížit Oční kontakt a jeho udržování – zvýšený zájem Dlouhý pohled do očí - koketerie Překřížené ruce, překřížené nohy - odmítnutí, ohrožení, nesouhlas Nohy natažené k společníkovi - zájem, pozitivní postoj, zajímáš mě Posunutí židle od společníka - nemám zájem o to, co říkáš, potřebuji odstup Posunutí židle ke společníkovi - zájem o navázání vztahu, účast Pohrávání si s vlasy, natáčení pramínků na prst – koketerie Houpání nohou (zouvání a nasouvané boty) - výzva, signál na flirt Pohrávání se skleničkou – flirt Úprava vlasů a oblečení – zvýšený zájem Otevřené dlaně, uvolněné končetiny – uvolnění, zájem, pocit bezpečí Lehké dotyky rukou nebo ramenem – sympatie, náklonost Odhalené zápěstí a kotníky – zájem, důvěrnost

Mohlo by se hodit do práce:

Zavření diáře, pera - dlouhý úvod, druhá strana se nudí Nasazení brýlí - zájem, začíná důležitá část rozhovoru Složení brýlí - nezájem, nesouhlas, odvrácení očního kontaktu Tření nosu - nesouhlas, může jít i o hledání výmluv Hraní si s perem a předměty, klepání prsty - nervozita, netrpělivost Čmárání po papíře, kreslení - nezájem o téma Spojené prsty do stříšky - nadřazenost (tomu rozumím jen já) Ruce sepnuté za hlavou – uvolnění, jednání skončilo