Nestíháte? Naučte se dělat jen podstatné věci!

Nejúspěšnější vědí, jak na to: Stačí umět se rozhodnout, co nedělat. Je to nejlepší způsob, jak uspět a jak se vyvarovat stresu z nestíhání. 

Jedna z věcí, které jsem po mámě zdědila, byly krabice plné nedokončených projektů. Pořád jsem se ještě neodhodlala k tomu, abych se zbavila hedvábné látky, která je sice nastříhaná na blůzu, ale už nebylo kdy ji sešít. Pořád se balamutím, že buď ji upravím a sešiju sama, nebo jednoduše do máminy velikosti ztloustnu a pak jen jednotlivé díly spíchnu. Což by ale obnášelo vylézt na půdu a zprovoznit šicí stroj, kterého jsem se nejméně čtrnáct let nedotkla. Stane se to? Ne, nestane; a jestli někomu hedvábné kousky nedám, dcera mě bude proklínat, až se bude probírat jednou mými krabicemi ona. Nebo hůř: bude si namlouvat, že jednou do nich ztloustne, spíchne je...

K máminým krabicím teď přibývají moje; a protože mám spoustu skvělých a nerealistických nápadů, nejde už jenom o neškodné textilie: střepy se u nás nevyhazují, ale shromažďují, mám jich jenom na chalupě plný sud, sbírám je na projekt, který je sice zatím nejasný, každou chvíli se (v mé mysli) mění, ale na který si jednou určitě najdu čas. Jednou.