Chcete dítě, ale nemáte partnera? Jak funguje umělé oplodnění? | Ženy.cz
 


Chcete dítě, ale nemáte partnera? Jak funguje umělé oplodnění?

Prezentace klienta |  24. září 2018 • 00:00
• Foto: SpermBank International

 

Každý rok řeší stovky českých single žen možnost umělého oplodnění bez partnera. Česká legislativa jim to neumožňuje, jaké je tedy řešení? Ptejte se MUDr. Ivany Oborné, Ph.D., vedoucí lékařky specializované kliniky MySpermBank, která zprostředkovává českým ženám umělé oplodnění na zahraničních klinikách. Jak celý proces probíhá? Kolik stojí? Jak je to s výběrem dárce spermií? Jaké jsou zkušenosti pacientek? A jaké jsou obecně nové trendy v oblasti umělého oplodnění, na co si dát pozor a co nepodcenit? Chat s lékařkou proběhl 1. října.

MUDr. Ivana Oborná, Ph.D.,

Gerta , 1. října 2018
Je chronické onemocnění (cukrovka, roztroušená skleroza atd.) překážkou pro absolvování umělého oplodnění?
Ne každé chronické onemocnění je překážkou, ale může snižovat pravděpodobnost úspěšné léčby. Záleží také na typu onemocnění, jeho progresi, rozvoji komplikací, nastavené léčbě .... V každém případě je léčba neplodnosti konzultována a řešena ve spolupráci s odborníkem, který se věnuje dané problematice (diabetolog, revmatolog ...)
Magdalena, 1. října 2018
Dobrý den, kolik dárců je průměrně v registru, prosím? Obávám se malé základny a možného příbuzenství mezi dětmi...
Na stránkách www.myspermbank.cz se můžete podívat na databázi našich dárců. V současnosti máme v nabídce asi 50 dárců. SBI má regulovaný počet dětí od jednoho dárce nastavenými pravidly, přesto, že to zákony v ČR nelimitují. Po dosažení nastaveného limitu je dárce z nabídky stažen.
Katyperr, 1. října 2018
Jak je to s pojišťovnou, platí i tyto záležitosti kdy se oplodňuje v zahraničí, nebo si to člověk platí celé sám?
Tato služba není hrazená ze zdravotního pojištění. Jste samoplátcem.
Blanka Novotná, 1. října 2018
Dobry den, mate nejaky zajimavy pribeh nekoho z pacientu co prosly procesem umeleho oplodneni v zahranici?
Jsou to osobní příběhy a já plně respektuji soukromí svých pacientů.
Babylon XXX, 1. října 2018
Mylsíte že lidi jsou dnes míň plodný než kdysi? Kvůli životnímu stylu, jídlu, elektronice, odkládání rodičovství atd.?
Máte pravdu, vše co jste zmínil, ale i řada dalších faktorů může ovlivňovat plodnost jednotlivce. Věk, zvláště ženy hraje klíčovou roli.
Master 111, 1. října 2018
Dobrý den, jak je to s tou pověrou, že přes umělé oplodnění často pak žena porodí dvojčata či trojčata? Potvrzuje to nějaká statistika?
Toto souvisí s počtem přenášených embryí. Dnes se preferuje přenos pouze jednoho.
JennyZ, 1. října 2018
Dobrý den, prosím, co všechno by mě čekalo a co bych měla splňovat, abych jako singl žena ve věku 35 let mohla absolvovat umělé oplodnění? Děkuji za odpověď.
Konzultaci, na jejímž základě absolvujete nezbytná vyšetření v souvislosti s vaší plodností, pak nejspíše stimulaci a vlastní výkon v zahraničí.
milan, 1. října 2018
Darujou se vic spermie nebo vajicka kolik mate takovych darcu diky za odpoved milan
Jsme spermabanka, darováním vajíček se nezabýváme.
Kája, 1. října 2018
Paní doktorko, když bych se domluvila se svým kamarádem, že mi daruje sperma, tak to se udělat dá? Nebo musíme oficiálně vystupovat jako partneři? Doporučila byste mi pak spíše anonymního dárce?
O léčbu neplodnosti v centrech asistované reprodukce žádá společně muž a žena, kteří podepíší společná prohlášení a informované souhlasy.
Petr , 1. října 2018
Můžu se zeptat - měl bych zájem o darování spermií, co mám udělat? Jsou nějaká kritéria?
Podívejte se na www.myspermbank.cz, sekce darování spermií. Pokud splňujete uvedená kritéria, můžete se objednat ke vstupnímu pohovoru. Upozorňuji, že dárcem se většinou stane jeden z 10-12 uchazečů.
Alena , 1. října 2018
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, je mi 36 let, zrovna jsem se rozešla s přítelem po 7 letech. Mám obavu, že než si najdu nového partnera a rozhodneme se mít dítě, bude už pozdě. Co byste mi poradila, slyšela jsem že se dají třeba zamrazit vajíčka? Díky, Alena.
Ano, zamrazení vajíček (oocytů) je možné, nejlepší výsledky jsou však u žen do 30 let. Tento výkon nehradí zdravotní pojišťovny. Rozhodnutí a volba postupu je na vás.
Mgr. Nováková, 1. října 2018
Kolika ženám už jste takhle pomohla otěhotnět?
Desítkám
Gerta , 1. října 2018
Kolik stojí umělé oplodnění v zahraničí a jak dlouho tam člověk musí fyzicky být po provedení IUI? Uvažuje se, že bude v ČR umělé oplodnění pro ženy bez partnera legální i u nás v dohledné době?
Cena IUI v zahraničí se pohybuje okolo 1000 EUR. Návrat je možný hned po výkonu. Ohledně legalizace v ČR se obraťte na zákonodárce.
Markéta, 1. října 2018
Dobrý den, asi dostáváte takový dotaz často, ale jak celý proces funguje. Jak si mohu vybrat dárce, podle životopisu? Nebo jde o anonymní dárcovství? Můžete mi popsat celý proces, Máte nějaké doporučení z ČR. Kolik máte dárců?
Dárcovství v ČR je anonymní, ale sama si můžete např. vybrat z databáze dárců na stránkách SBI www.myspermbank.cz. Vybírat můžete podle různých kritérií (barva očí, vlasů, výška, váha, krevní skupina, stravovací návyky, vzdělání …), v současnosti nabízíme asi 50 dárců.
Renata, 1. října 2018
Dobrý den ráda bYch věděla vše důležité jsem žena bez partnera ráda bych miminko.Jak to vše probíhá a kolik to stojí ?děkuji
Vstupní pohovor je možné absolvovat do jednoho měsíce. Cenu výkonů nelze stanovit bez znalosti vašeho zdravotního stavu, odvíjí se i od zvoleného způsobu léčby, většinou jse o desítky tisíc Kč. K tomu slouží i vstupní konzultace, při které vše výše uvedené probíráme.
PMZ 1985, 1. října 2018
Dobrý den, když přijdu jako single žena že chci mít přes um. opl. dítě, jak probíhá celý proces a jak dlouho to trvá?
Vstupní pohovor je možné absolvovat do jednoho měsíce. Dále pak podle věku, zdravotního stavu, absolvovaných vyšetření a hlavně zvolené techniky léčby. V souvislosti s vaší plodností se pak snažíme, aby celý proces trval co nejkratší dobu.
Hela, 1. října 2018
Paní doktorko chodí k vám spíš ty single ženy nebo lesbičky?
Zájem mají obě skupiny. Náš přístup je ke všem stejný v rámci české legislativy.
Petr Veselka, 1. října 2018
Zajímalo by mě, na jaké kliniky do jakých zemí pak ty ženy posíláte - jsou to prestižní kliniky nebo běžná státní zařízení? Mají ženy možnost nějak zjsitit kvalitu těchto klinik, nebo garantujete že jsou to odborníci?
Spolupracujeme s odborníky, které osobně známe. Tato pracoviště jsme osobně navštívili. Jde vesměs o nestátní zdravotnická zařízení. Další informace jsou k dispozici na internetových stránkách těchto pracovišť.
Péťa, 1. října 2018
Dobrý den, jak probíhá výběr dárce spermií, máte nějaký katalog? Co v ně je vše za informace a je možné se s dárcem i setkat?
Sama si můžete např. vybrat z databáze dárců na stránkách SBI www.myspermbank.cz. Vybírat můžete podle různých kritérií (barva očí, vlasů, výška, váha, krevní skupina, stravovací návyky, vzdělání …). Setkání pochopitelně možné není, protože dárcovství je anonymní.
Milena O., 1. října 2018
Dobrý den, netušila jsem že bez partnera nemohou ženy na umělé oplodnění a přijde mi to dost diskriminační. Jsou nějaké náznaky, že by se tohle v zákonech měnilo v dohledé době? Díky a hodně štěstí.
Snahy ze strany poskytovatelů služeb mimotělního oplození byly opakované, ale to je otázka spíše pro naše zákonodárce.
Petra, 1. října 2018
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho celý proces trvat? Musím například čekat na zařazení do programu? Je o tento typ oplodnění velký zájem?
Vstupní pohovor je možné absolvovat do jednoho měsíce. Dále pak podle věku, zdravotního stavu, absolvovaných vyšetření …. v souvislosti s vaší plodností se snažíme, aby celý proces trval co nejkratší dobu.
Markéta, 1. října 2018
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s výběrem dárce? Co vše o něm pacientka ví? A na základě čeho jste je vybírali vy?
Dárcovství v ČR je anonymní, ale dárce musí splňovat kritéria daná zákonem (věk, zdravotní způsobilost, kvalita spermatu). SBI navíc rozšířilo spektrum o některá vyšetření. Navíc na našich stránkách www.myspermbank.cz naleznete rozšířený profil dárce, který vám může výběr usnadnit. Vybírat můžete podle různých kritérií (barva očí, vlasů, výška, váha, krevní skupina, stravovací návyky, vzdělání, sporty, zájmy …).
Michaela, 1. října 2018
dobrý den, je opravdu možné si vybrat sama dárce spermií? Děkuji,
Dárcovství v ČR je anonymní, ale sama si můžete např. vybrat z databáze dárců na stránkách SBI www.myspermbank.cz. Vybírat můžete podle různých kritérií (barva očí, vlasů, výška, váha, krevní skupina, stravovací návyky, vzdělání …).

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy