..

.. Zdroj: shutterstock.com

6 věcí, které z vás dělají nesnesitelnou mrchu. Neděláte to také?

Občas se dostaneme do situace (a většinou to je po rozchodu), kdy se najednou kromě vztahu hroutí i všechno ostatní. Než propadnete pocitu, že je na vás celý svět zlý, zkuste se nejdřív zamyslet, jestli chyba nemůže být také trošku ve vás. Pokud máte pocit, že vám nikdo nerozumí a nikdo vás nemá rád, podívejte se, jestli neděláte jednu z těchto chyb.

Pokračování 2 / 7

Mluvíte jen o sobě

Tuhle chybu dělá většina lidí, aniž by si ji vůbec uvědomovali. Jistě, pokud se vám rozpadl vztah, budete to chtít probírat s přáteli, řešit, kde se stala chyba a tím se s tím také smířit. Od toho ostatně přátelé jsou. Nezapomínejte ale také na to vyslechnout si, co mají na srdci oni. Vy přijdete na jiné myšlenky a oni si to zaslouží. Jinak by se totiž mohlo snadno stát, že až s nimi budete chtít někam zajít, oni nebudou mít čas.

Pokračování 3 / 7

Řešíte jen to, jak vypadáte

Ano, je důležité se o sebe starat a nekašlat na sebe, ale neměla by to být jediná oblast vašeho zájmu. Pokud se s vámi nedá mluvit o ničem jiném, než kde mají zrovna výprodej, jaká rtěnka je zrovna trendy a kolik botoxových injekcí je potřeba, je na čase najít si i jiný koníček.

Pokračování 4 / 7

Máte od všeho klíče

Také znáte ty typy lidí, kteří na každou historku, kterou zaslechnou, reagují slovy: "To ještě nic není, to když já..." V kolektivu nebývají zrovna oblíbení. Pokud všechno víte, všechno znáte a všude jste byla, nechte si to občas pro sebe.

Pokračování 5 / 7

Přeceňujete svoji úlohu v životě ostatních

Zbavte se pocitu, že se kolem vás točí celý svět. Pokud máte dvě dobré kamarádky a ony vyrazí na drink bez vás, nemusí to znamenat, že vás potřebovaly pomlouvat. Stejně tak to, že váš šéf dal prémie kolegovi a ne vám pravděpodobně není proto, že by vás chtěl propustit. Naučte se brát věci alespoň trochu s nadhledem.

Pokračování 6 / 7

Jste panovačná

Pokud se vás někdo zeptá na radu nebo na názor, není jediný důvod, proč byste mu ho neměla říct. Nedirigujte ale ostatním život jen proto, že máte pocit, že vaše cesta je ta správná. Pokud jste schopna naplánovat odpoledne hodinu po hodině nejen svému dítěti, ale i partnerovi, mamince a kamarádce a jste běsná, když to nedopadne podle vašich představ, je na čase se nad sebou zamyslet.

Pokračování 7 / 7

Nejste upřímná

Pokud ostatním říkáte jen to, co chtějí slyšet, za začátku to až takový problém nebude. Později vás ale prokoukne jak partner, tak přátelé. Nesnažte se ostatním zavděčit, ale naopak stůjte za svými názory. I ty se ostatně dají sdělit tak, že se na vás nikdo nemůže zlobit.

Článek připravil Blesk pro ženy.