5 pravidel pro perfektní první rande naslepo

31. května 2017 • 06:00
 • 5 pravidel pro perfektní první rande naslepo

  Každá žena zažila alespoň jedno trapné rande. A obzvlášť v době Tinderu a online seznamek vzrůstá možnost, že ta domluvená schůzka s novým objevem nedopadne úplně podle představ. Sice to nemůžeme vždycky na 100 procent ovlivnit, existuje ale několik klíčových rad, kterých když se budete držet, šance na ideální první rande se zvyšují.

  Najít si chlapa přes online seznamku může být občas zábava, pokud tedy dokážete brát svůj život s nadhledem. Jinak by totiž jednomu z těch nepovedených prvních schůzek mohlo "hrábnout". Teď je ale všechno jinak – i první rande je věda, alespoň tedy podle americké mobilní randící aplikace Match, která si nechala udělat průzkum, jak na to, aby první rande bylo co nejlepší. 

 • Nelžete

  Určitě se vám to také stalo – čekala jste, že na rande dorazí týpek s tělem Ryana Gosslinga a on to ve finále byl spíš Petr Novotný. Je to děsivé, ale až 81 procent všech lidí na seznamkách lže o svých základních fyzických proporcích – tedy o tom, kolik měříme (častá lež mužů) nebo vážíme (k této se přiklánějí ženy). Ono to ani není tak složité, když si pomocí správného úhlu selfie můžete opticky ubrat až deset kilo. Jenže realita není sraz dvou pečlivě vybraných selfíček. Proto chcete-li se vyhnout fiasku, vyhněte se lhaní, jakkoli ve virtuálním světe zvyšuje vaše šance na úspěch.

  Na prvním rande si nehrajte na něco, co nejste Na prvním rande si nehrajte na něco, co nejste Autor: Shutterstock

 • Ohlídejte si, co si vezmete

  Dalším krokem k úspěchu je (ačkoli to může znít přízemně) vhodně zvolený outfit. I když chcete na svůj protějšek okamžitě zapůsobit, zavrhněte příliš hluboké výstřihy, příliš krátké sukně nebo příliš aktuální trendy. Raději vsaďte na své oblíbené oblečení, ve kterém se cítíte jistě a sebevědomě. A jestli se nemůžete rozhodnout, oblékněte si černé šaty. Červená sice budí okamžitou pozornost (a skvěle se proto hodí na profilovou fotografii na seznamce), ale zároveň je symbolem dominance nebo agresivity. A to (alespoň zatím) nechcete.

  Oblečte si to, co je vám pohodlné Oblečte si to, co je vám pohodlné Autor: Shutterstock
 • Nedržte se klišé

  Před prvním rande je fajn připravit si alespoň pět záchranných námětů na konverzaci, kdyby náhodou vázla řeč. Nemusí to být nic intelektuálního ani hlubokého, páry si vystačí s mnohem prozaičtějšími věcmi, než je teorie nukleární fyziky. Podle průzkumů se nejvíc chceme bavit o aktuálním dění, co se kolem děje a hýbe světem. Alespoň to tedy tvrdí 80 procent dotázaných. Naopak pouze asi 14 procent chce na první schůzce řešit své ex partnery. Jinými slovy, nic nezkazíte, když se připravíte jako Bridget Jones na Daniela Cleavera: Zeptat se můžete na situaci v Čečensku, ale stejně tak ho může zajímat, jaké to bylo, když jste se poprvé líbala s holkou.

  Povídejte si, o čem chcete, ne o tom, co se očekává Povídejte si, o čem chcete, ne o tom, co se očekává Autor: Shutterstock
   
 • Zapomeňte na telefon

  Určitě vás to rozčiluje, i když jdete na víno s kamarádkou, tak si představte, jak to asi musí s druhým zahýbat, když jste na prvním rande a při tom koukáte do mobilního telefonu. Upřímně, já bych ho asi přizabila. Dáváte mu tím totiž najevo, že vás vlastně vůbec nezajímá, že se s ním nudíte. Jestli potřebujete napsat kamarádce, že je to on, vašeho srdce šampion, počkejte raději, až si odskočí na záchod, nebude to vypadat tak hloupě. 

  Na prvním rande zapomeňte na telefon Na prvním rande zapomeňte na telefon Autor: Shutterstock
 • Délka je klíčová

  Když je rande skvělé od první minuty, pravděpodobně se vám nebude chtít odcházet a čas poletí jak splašený. V opačném případě budete mít pocit, že jste se octli v nějaké časové smyčce, která se stále opakuje a vy z ní nemůžete ven. Podle průzkumů je ideální délka prvního rande dvě a půl hodiny. Poté byste se měla omluvit a odejít. Pokud je to tak příjemné, jak si myslíte, určitě se brzy uvidíte znovu. V opačném případě přetrpíte dvě a půl hodiny a pak si oddechnete, že už to máte za sebou. Na druhou stranu, pokud cítíte, že je rande dokonalé, vykašlete se na všechno a dělejte to, co vám srdce radí. Ale nezapomeňte na pravidlo tří schůzek! 

  Ideální doba prvního rande je dvě a půl hodiny Ideální doba prvního rande je dvě a půl hodiny Autor: Shutterstock

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy