21 typů přátel, se kterými je težké naplánovat si schůzku. Jste mezi nimi?

Máte pocit, že setkávání s přáteli už není, co bývalo? Že namísto spontánního večerního posezení u vína musíte složitě synchronizovat diáře, rozesílat připomínkové smsky, vybírat lákavé podniky a celkově vymýšlet různé strategie, aby vaše setkání doopravdy klaplo? Ano, je to tak. Každý z nás má totiž přátele, kteří odpovídají minimálně jednomu z následujících 21 typů lidí – lidí, se kterými je těžké cokoli plánovat. Mimochodem, zcela jistě se mezi nimi najdete také. 

1. Kamarádka, která vám na smsku odpoví za devět dnů. Tedy čtyři dny poté, co se konal nedělní piknik, na který jste ji zvala.

2. Člověk, kterého máte šanci potkat, jen když začnete plánovat tři týdny dopředu. Takže ve chvíli, kdy byste se teoreticky mohli sejít, už na to obě strany dávno zapomenou.

3. Kamarádka, která se dala na bezlepkovou dietu, aniž by musela – zkrátka jen proto, že věří, že si zlepší postavu a pleť. Pryč jsou časy, kdy jste se spolu dělily o pizzu quattro formaggi a navrch ještě tiramisu.

4. Kamarádka, která tvrdí, že je jí úplně jedno, kam půjdete, ale když navrhnete tři podniky, ani jeden se jí nepozdává.

5. Člověk, který tvrdí, že má čas v podstatě kdykoli, ale ve skutečnosti je jen líný si zkontrolovat diář nebo kalendář. Nakonec zjistí, že ten večer, na který vám nadšeně kývnul, slaví tchyně narozeniny.

6. Člověk, který vám slíbí, že vám zavolá po práci, jak to dneska vidí – jen tedy dopředu neví, kdy skončí. A tak čekáte a také nevíte. Máte se těšit na zajímavý večer, anebo si raději cestou domů koupit něco na zub u Vietnamců?

7. Kamarádka, kterou jste potřebovala vidět, abyste se jí svěřila s něčím důležitým, ale ona v poslední chvíli rozhodne, že s vámi na večeři půjde i její gay kamarád nebo „úplně skvělá“ kolegyně z práce.